Õpetajad

Jai Kartar Kaur (Piret Jõemägi)

Kundalini joogaga puutusin esmakordselt kokku 2001 aastal(Marika Blossfeldt).  2008 aastal lõpetasin Londonis Karam Kriya Rahvusvahelise Joogakooli  I taseme ja 2016 aasta sügisel kundalini jooga õpetajate II taseme. Alates 2007 aasta augustist olen andnud regulaarselt joogatunde ja viinud läbi kundalini jooga algajate kursuseid. Olen Lõpetanud Holistika Instituudi esimese lennu (Marina Paula Eberth)  ja töötanud 12 aastat ka holistilise regressiooniterapeudina; olen läbinud  Sat Nam Rasayani (meditatiivne tervendamine) I taseme aastase väljaõppe (Gurudev Singh (Itaalia), Annika Akal (Rootsi), Fateh Singh(Hispaania) Soomes; õppinud 3 aastat Karam Kriya numeroloogiat (neist 2 viimast aastat numeroloogiliseks nõustajaks, juhendajad Hari Krishnan Singh (Holland), Meherbani Kaur(Itaalia), Ardas Singh (Hispaania), Sat Karam Singh (Rootsi)); täiendanud end Gordoni Perekoolis; 1-aastasel vabastava hingamise kursusel( Lena Kristina Tuulse ,Rootsi); anatoomias ja füsioloogias (dr. Toomas Põld ja Ege Johanson, FT, PhD). Puutunud kokku süsteemse pereteraapia, kognitiivse käitumisteraapiaga, psühhopatoloogiaga, psühhofarmakoloogiaga, perekonstellatsioonitehnikaga (Yena Maria Andersen, Taani), Viie Rütmi Tantsu meetodiga (Berit Hague, Rootsi/Norra), tantraga (Moses Maimon, Prem Santoshi(Hispaania, Cathryn Jiggens (GB);  Theta Healing´uga (Nurit Nevo, Sigal Granot-Oved (Israel)) jne. Hetkel koolitan end ATA-s (Aquarian Trainer Academy https://trainersupport.kundaliniresearchinstitute.org/aquarian-trainer-academy/) KY I taseme õpetajate juhendajaks.

Minu arengutee algus on oluliselt mõjutanud olnud budismist, transpersonaalsest psühholoogiast ja šamanismist, hetkel olen täielikult pühendunud vaid kundalini jooga ja Joogi Bhajani mõõtmatult rikaste õpetuste uurimisele. Mul on olnud õnnistus saada oma teekonnal juhatust vaimselt õpetajalt Shiv Charan Singhilt.

Olen IKYTA (International Kundalini Yoga Teacher Assotsatsion)- Rahvusvahelise Kundalini Jooga Õpetajate Assotsatsiooni liige; Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühingu üks asutajatest ja juhatuse esinaine (IKYTA Eesti).

Sellest hetkest alates, kui teadlikult mõtlema hakkasin on mul olnud vastupandamatu tung teada saada kes ma olen, kust ma tulen ja kuhu lähen? Ma pole kunagi suutnud täielikult omaks võtta darwinismi põhiideed põlvnemisest ahvidest; ikka on olnud tunne ja teadmine, et on veel midagi…

Läbi otsingute olen jõudnud isikliku kogemiseni ja teadmisteni, et oleme kõik seotud – mikrokosmos sisaldab makrokosmost ja vastupidi; et kui tahad oma elus midagi muuta, siis muuda enne endas; et sarnane tõmbab sarnast; see, mida me alla surume, kasvab meie sees ning imeb meid energiast tühjaks; et millestki vabaneda on vaja probleemiga silmitsi seista ja see transformeerida; me peegeldame oma sisereaalsust väljaspoole ning kohtame välismaailmas enese loodud projektsioone; me ei saa kunagi muuta kedagi enesest väljaspool, vaid üksnes iseennast; kui soovid olla vaba, vabane klammerdumisest ükskõik kelle või mille külge jne.

Joogi Bhajan, PhD, on kirjutanud, et inimese sünniõigus on olla õnnelik. Mitte privileeg, sünniõigus.
Mul on suur au olla sinu teejuhiks sel teel.

Mida tähendab Jai Kartar Kaur?


Nimedel on väga oluline roll. Nimi on kood, kandes endas kindla sagedusega energiat. Positiivse tähendusega nimi võib palju väge juurde anda.Kundalini jooga maailmas on levinud traditsioon, et joogaõpetaja saab endale küsida spirituaalse nime, mis väljendab tema hinge olemust ning eluülesannet. Selle nime andmisel mängivad põhirolli sünnihetke daatumid, samuti on oluline nime saaja elukäik.
  • Jai tähendab võit, võitja või võime liikuda kõikidest takistustest läbi, et jõuda oma eesmärgini.
  • Kartar  tähendab tegutseja; see, kellel on võime tegutseda.
  • Kaur tähendab printsessi või emalõvi, kes kõnnib väe ja graatsiaga läbi oma elu. Kaur on nimi, mille andis Joogi Bhajan kõikidele naistele. Ta õpetas, et igas naises on potensiaal jõuda oma sisemise väe ja hiilguseni; selle nime andmisega ta julgustas kõiki naisi manifesteerima seda potensiaali.

Jai Kartar Kaurvõidukas printsess/emalõvi, kes tegutseb Looja heaks (victorious princess/lioness who takes action for God)

 

Kundalini Jooga tunnid toimuvad


E Kell 17:30 – 19:00 Jai Kartar 
  Kell 19:30 – 21:00 Jai Kartar 
T Kell 16:00 – 17:30
K Kell 17:30 – 19:00 Jai Kartar 
R Kell 08:00 – 9:30

Vaata infot ka kundalini jooga algajate kursus

Minu kontaktid


Tel: +372 50 19 030
E-post: kundalinistuudio@gmail.com

Hille Kalmus

Jõudsin kundalini jooga juurde 6 aastat tagasi ja see oli kiindumus esimesest hetkest. Mulle meeldib kundalini jooga juures kõik – hingamine, erinevad kriyad, mantrate laulmine, mediteerimine. Olen kindel, et ükskõik millises eluperioodis parajasti olen, kundalini jooga jääb minuga alati. Jooga on vaikus, tasakaal ja harmoonia, hetkes elamine ja selle nautimine, avatud ja kaastundlik meel. Jooga on suurem teadlikkus, isetu käitumine ja pühendumus. Joogapraktika annab tunnetusliku kogemuse, mida ei saa ühestki raamatust ega internetilehelt.

Lõpetasin Tallinnas Karam Kriya kooli 2010. aastal ning alates 2015 aasta sügisest annan Kundalini Stuudios  kundalini jooga tunde ja juhendan meditatsiooniõhtuid.

Vaata infot ka shindo massaaži kohta

Minu kontaktid


Tel: +372 50 77 199
E-post: hille.kalmus@gmail.com

Kalev Klaar (Satyabir Singh)

Olen kundalini jooga õpetaja ja juhendan joogatunde ainult meestele. “Miks meestele ja kas meeste jooga on kuidagi teistmoodi?” on peamised küsimused, mis minult tihtilugu küsitakse. Jah, sest mehed on lihtsalt teistmoodi (sh teemad nagu aju keemia, närvi-ja hormonaalsüsteem, olemuslikud aspektid: suhtumine ellu, iseendasse, keskkonda jne) ja mehele meeste grupis jooga praktiseerimine (eriti just alustamine) lihtsam ja loomulikum. Lisaks nendele aspektidele käsitleme joogatunnis mehele loomupärasemaid küsimusi, teeme temaatilisi joogatunde ja soovi korral annan ka koduseid praktikaid. Meestele on väga oluline  jagada ja saada toetust teistelt meestelt, sest teatud teemadest naiste seltskonnas lihtsalt ei räägita. Isiklikust kogemusest võin öelda, et kundalini jooga annab mehele palju uusi elulisi teadmisi, kogemusi ja tööriistu, kuidas avastada oma (ja meid ümbritseva reaalsuse) tõelist olemust – see on iga mehe jaoks väga suur väljakutse.

Olen oma eluteel proovinud palju erinevaid väljakutseid – koolid, äri, juhtimine ja finantsid, tipp- ja harrastussport (jooks, suusatamine, jalgpall, korvpall, tennis, golf jne), olen uurinud palju huvitavat kirjandust ning 2008. aastal viis uudishimu mind kundalini jooga tundi. Vaatamata minu spordikogemusele sain aru, et ei tea oma kehast, rääkimata meelest ja hingest, suurt midagi – see äratundmine innustas mind otsima, katsetama ja kogema.

Olen läbinud kundalini jooga õpetajate koolituse 2010.a. I taseme (Karam Kriya, Tallinnas) ja 2012- 2013.a. II taseme (Amrit Nam Sarovar, Prantsusmaal). Kundalini jooga on viinud mind teadmiste ja kogemuste juurde, mida sooviksin ka teistega jagada. Teadlikkus ja ühendus – iseenda ja kõiksusega – Joogi Bhajani pärand on oma olemuselt piiritu ja mul on suur au seda teiega jagada.

Teadlikkus annab Sulle võime otsustada, mis on Sulle õige ja millised on Sinu valikud elus. Ja näha näilisusest kaugemale….

Kundalini jooga tund meestele toimub


T Kell 18:00- 19:30

Minu kontaktid


Tel: +372 51 41 011
E-post: kalev@klaarsus.com
www.klaarsus.com/klaarsus

 

Janne Saarmets (Yoganaya)

Olen pühendunud inimeste aitamisele läbi ravimassaži ja joogapraktika. Selleks:

  • 1999 a. alustasin Hiina traditsioonilise meditsiini ja humanismi õpinguid Neijingi koolis.
  • 2001 a. lõpetasin M.I. Massažikooli.
  • 2006 a. lõpetasin Ananda Seva RY joogaõpetajate kooli Soomes
  • 2013 a. läbisin Kristalli-Reiki kursuse
  • 2010 a. läbisin biovascular corporal massaži kursuse
  • 2016 a. läbisin Premi sisekaemuse seminari.

Seega: olen massaži abil aidanud inimesi aastast 2001 ja Hatha jooga tunde andnud aastast 2006.

Mõne sõnaga HATHA JOOGAST.
Joogaõpetus on ca 7000 aastat vana, Indiast pärinev traditsioon. Hatha jooga asendid, ehk âsanad on aluseks kõikidele erinevatele jooga praktikatele. Termin hatha tähendab jõulisust, tugevust ja sitkust. Ha- viitab päikesele ja tha- kuule. Jooga ühendab need kaks poolt luues vajaliku tasakaalu ja ühtsuse. Hatha jooga eesmärgiks on läbi füüsiliste asendite ehk âsanate ja hingamise ehk pránâyâma jõuda selgusele kes sa oled ja mida sa vajad. Joogaharjutused lõdvestavad lihaseid, on toeks liigestele ja tugevdavad siseorganeid. Jooga õpetab meid lõdvestuma ja õigesti hingama, lisab keskendumisvõimet ja annab elujõudu.

Hatha jooga tund toimub


N Kell 19:00 – 20:00

Minu kontaktid


E-post: janne.saarmets@gmail.com
Tel: +372 51 997 901

Kalli Nishan Priya

Olen 2 täiskasvanud poja ja teismelise tütre ema, rahvusvahelise KRI sertifikaadiga kundalini jooga õpetaja, perenõustaja.

Austus ja huvi inimeseks olemise vastu on sillutanud minu teekonda joogani. Osaledes 2015.a Sukhdev Kaur Khalsa juhendatud „Teadlike lapsevanemate perekoolis“ kogesin esimese meditatsiooniga, et see on midagi, millest soovin rohkem teada! Minu kogemustepagas iseenda, abikaasa, ema, lapsevanemate nõustaja ja akadeemiliste teadmiste jagajana kõrgkoolis sai täiendatud kogemusega, mis oli väga isiklik, sügav ja väestav. Samal aastal  läbisin laste joogaõpetajate kursuse ning 2016.a rahvusvahelise Karam Kriya kooli kundalini jooga õpetajate 1.taseme. Hetkel jätkan õpetajakoolituse 2.taseme õpingutega juhtivõpetaja Shiv Charan Singhi juures.

„Olles ema kolmele imelisele ja erilisele lapsele, olen mõistnud, et iga inimene on erakordne ning igaühes on peidus kordumatus. Kundalini jooga õpetajate koolkonna looja Yogi Bhajan on öelnud: „ Happiness is Your Birthright, live it“ ja seda uskumust soovin ma jagada.“

Juhendan joogatunde viiendat hooaeg, olen töötanud aastaid laste ja peredega, korraldades lapsevanemate vestlusringe, koordineerinud kõrgkoolis lapsehoidjate õppekava ning viinud läbi laste arengut ja heaolu käsitlevaid loenguid. Akadeemiline haridus TLÜ Sotsiaalteaduste MA, 2012.

Kuulun Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühingu juhatusse ja olen Rahvusvahelise Kundalini Jooga Õpetajate Assotsiatsiooni (IKYTA – International Kundalini Yoga Teachers Association) liige. Armastan loodust, liikumist, muusikat, kirjandust, teatri – ja kinokunsti ning tunnen sügavat huvi inimeseks olemise õpetuste vastu.

Kundalini jooga on teadlikkuse jooga ning sellel põhinevates laste ja noorte joogatundides on võimalik ühenduda ja säilitada kontakt oma tõelise olemusega. Oled Sa väike või suur, see toimib kõigile! Joogaasendid, meditatsioonid, mantrad ja lõõgastus on tavatunniga võrreldes mängulisemad ja võimaldavad rohkem lõdvestumist. Olles lugupidav enese ja teiste vastu, vabana võistlemisest ja võrdlemisest saavad lapsed ja noored joogatundides kogeda lusti liikumisest ja loovusest.

Sufide traditsioonist pärinev tarkus ütleb, et „Hinge poolt juhitud olek on eluoskus, mida lapsed õpetavad täiskasvanutele“ ja ma tõesti usun, et lapsi usaldades saame targemaks. Tagasiside ühe nutika joogalapse emalt olgu selle kinnituseks: „Miia on joogast tohutus vaimustuses. Ta arvab, et jooga võiks iga päev olla .Räägib mulle ka kodus kuidas ma peaksin oma keha kuulama.“

 

Noortejooga tund toimub


K Kell 15:30 – 16:30

Minu kontkatid


E-post: info@kallikodu.ee
Tel:  +372 55 601 768

Amrit Atma Kaur (Kersti Kõrs)

Kundalini jooga sai oluliseks osaks minu elus 2010. aastal. Tagantjärgi võin öelda, et astusin siis justkui kiirteele, mis mind iseenda juurde viis. Peagi sain aru, et kõike, mida me igatseme, kanname iga päev endaga kaasas. Mind võlus kundalini jooga ära oma terviklikkusega – võimalus kogeda füüsilisi väljakutseid, avastada oma meelemänge, juhtida emotsioone ja energiat, hingata südamest ja teadlikult, saada lummatud hinge puudutavate mantrate helist ja selle kõige saatel ikka ja jälle avastada iseennast. Avastades iseenda, avastame kogu maailma.

2013. aastal lõpetasin Shiv Charan Singh’i poolt juhitud Karam Kriya kooli I taseme kundalini jooga õpetajate koolituse. 2018. aastal lõpetasin II taseme koolitused. Kundalini jooga õpetuste ning samuti iseenda ja teiste mõistmisel olen saanud palju toetust Karam Kriyast – rakenduslikul numeroloogial põhinevast tervendavast nõustamisest. Sellel õpetusel põhinev nõustamine aitab läbida oma elu kriya ja tervendab karmilisi mustreid läbi teadlikkuse suurendamise. Olen seda õppinud ja praktiseerinud paljude erinevate rahvusvaheliste õpetajate juhendamisel ning alates 2017. aastast ka Karam Kriya õpetuse looja Shiv Charan Singh’i juures.

Väga väärtustan koolitust ’21 stages of meditation’, mis lisaks meditatsiooni olemusele annab väga hea süsteemse lähenemise, kuidas teadlikult juhtida iseenda vaimset arengut. Olen kogu koolituse läbinud Gurucharan Singh Khalsa ja ka Shiv Charan Singh’i juhendamisel. Meditatiivseid kogemusi on süvendanud ka Jivan Mukta Singh’i Meditatiivse tervendamise kursus ning Jerome Shankar’i Sat Nam Rasayan koolitused.

Olen Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühingu ja Rahvusvahelise Kundalini Jooga Õpetajate Assotsiatsiooni (IKYTA – International Kundalini Yoga Teachers Association) liige

ajutiselt tunde ei toimu

Minu kontkatid


Tel: +372 52 04 250
E-post: amritatma.kersti@gmail.com

Ülle Lember

Olen ämmaemand, viie lapse ema ja nüüd juba ka vanaema. Need rollid on minu elus tähtsal kohal ja omavahel lahutamatult seotud. Kolme tütre emaks saamine 80 – tel aastatel ja selleaegsete sünnitusabi ja lastekasvatuse raamistiku kogemine tekitas minus hulga küsimusi, millele läksin vastuseid otsima ämmaemandaks õppides. Seejuures selgus, et palju tolleaegseid rutiinseid toiminguid ei olnud oma olemuselt tegelikult vajalikud ega ka kasulikud emadele ja lastele. Neid avastusi tahtsin väga jagada ka teiste emadega ja seetõttu alustasin juba õpiajal perede ettevalmistamisega sünnituseks, millega tegelen tänaseni.

Minu esimene töökoht ämmaemandana oli Ida-Tallinna Keskhaigla, kus sel ajal oli positiivsetele muutustele vastuvõtlik õhkkond. Kohe esimesel tööaastal oli mul võimalus korraldada lapsed lastetubadest emade kaissu, aidata emasid imetamisel ning toetada esimeste isade-tugiisikute viibimist oma lapse sünni juures. Sel ajal jõudsid Eestisse ka loomuliku sünnituse liikumine, aktiivsünnituse mõiste, vettesünnituse ja sünnitusaegse liikumise põhimõtted. 1990.a. algas minu tegevus imetamise nõustajana, rasedate jooga juhendajana ning peagi abistasin esimesi püsti, käpuli või kükkis sünnitavaid naisi.

Kõik uuendused ja nipid proovisin ise praktikas järele oma neljanda ja viienda lapsega ning veendusin, et see, millest teistele rääkisin, pidas tõesti paika. Jätkasin Nõmme erahaiglas Fertilitas ämmaemandana, perekooli koolitajana ja nõustajana. Meil oli suurepärane imetamist toetav meeskond, tänu kellele saime 2000.a. esimesena Eestis Beebisõbraliku Haigla nimetuse.

Nüüd olen ise endale tööandja. Noored pered vajavad ka täna toetust laste saamise ajal. Arvan, et tean üht-teist lastest ja emaks olemisest ning olen ikka valmis seda jagama. Usun senini, et iga inimene on ise oma keha parim spetsialist, et igal naisel on õigus teada ja õppida kõige tühisemaidki pisiasju talle osutatavast abist ning et igal naisel on täielik vabadus teha valikuid lähtudes iseenese, aga mitte abi osutaja tõekspidamistest.

Kogu selle aja olen tegelenud erinevate joogasuundadega, läbinud erinevaid joogakoolitusi – ikka suunaga rasedusele ja emadusele. Jooga on suurepärane tööriist oma keha ja iseendaga paremaks läbisaamiseks. Samuti olen läbinud holistilise terapeudi koolituse. Minu eriline huvi on ema – lapse vahelise suhte kujunemine ning enamasti ma arvan end teadvat, mida beebid vajavad.

Täna saab minu juures käia beebiootel emade joogatundides, et õppida ja harjutada sünnituseks vajalikke, praktilisi oskusi nagu hingamine, lõdvestumine jm. Viin läbi kursust „Sünd ja sünnitus“ beebiootel peredele, kus ka tugiisikud saavad vajalikke oskusi sünnitusel abistamiseks ning loenguid ka muudel vajalikel teemadel. Pärast sünnitust on emad ja beebid oodatud titejooga tundidesse, kus leiame koos vastuseid emaks olemise küsimustele ja väljakutsetele.

Olen välja andnud DVD „Joogatund rasedatele“ koduseks harjutamiseks neile, kes tundidesse ei saa või ei jõua tulla.

Minu kontkatid:
Tel: +372 53 315 523
E-post: ylle@paikesetants.ee
www.paikesetants.ee