Head tavad

Joogaõpilasele:

 1. Stuudio uksed on avatud 15 minutit enne tunni algust; ära tule palun liiga vara ja ära ka hiline, sest fonoluku helin segab teisi, kui tund on juba käimas.
 2. 2-3 tundi enne joogatundi tulekut ära söö; võib juua teed ja mahla. Joo päeva jooksul vähemalt 8 klaasi puhast vett. Kui oled samal päeval alkoholi tarbinud, siis jäta joogatund vahele.
 3. Matid, pleedid ja joogapadjad on stuudios olemas. Võta palun kaasa oma joogivesi.
 4. Riietu mugavalt; kasuta soovitavalt naturaalseid materjale
 5. Terviseprobleemide puhul konsulteeri enne oma perearstiga jooga sobivuse osas.
 6. Palun ära lõhnasta end enne joogatundi tulekut; tugev parfüümi lõhn häirib teisi.
 7. Pleedid on mõeldud lõdvestuse ja/või meditatsiooni ajal pealevõtmiseks, palun ära kasuta neid oma istumise all, lamamiseks ega harjutuste sooritamiseks. Harjutusi teeme joogamatil ja istumiseks on joogapadjad.

Ruumide rentijale:

 1. Sisenemine stuudiosse toimub soklikorruselt.
 2. Enne külaliste/õpilaste saabumist pane vajadusel põlema trepikoja tuli (lüliti asub elektrikapi kõrval ja seda vajutades jääb tuli põlema, ei kustu veidi aja pärast ära, nagu teised tuled) ja ka keldri tuli stuudio ukse taga (ka see ei kustu ise ära), et saabujatel oleks valge ja mõnus tulla; ürituse /joogatunni ajaks palun kustuta keldrituli ja kui üritus/joogatund on lõppenud ja sa lahkud, kustuta enda järel mõlemad: nii koridori- kui ka keldrituli.
 3. Stuudios jätame välisjalatsid ukse juurde nagide alla; vajadusel saab alumisel korrusel susse kasutada. Alumisel korrusel me välisjalanõudega ringi ei käi ja ei jäta neid ka toolide alla.
 4. Kui soovid põletada küünlaid, siis kasuta ainult klaaspurgiga ümbritsetud küünlaid. Ära aseta põleva küünlaga purki vaibale või kardinate lähedusse. Kõigi muude lahtise tulega seotud asjade kasutamine ainult eelneval kokkuleppel.
 5. Kui plaanid kaasa võtta ja kasutada elektrilisi seadmeid, mis kuumenevad või võivad muul viisil ohtu kujutada, siis on kindlasti vajalik eelnev katsetamine ja kokkulepe.
 6. Kamina ja sauna kasutamine ainult eelneval kokkuleppel ja instrueerimisel.
 7. Kui soovid joogasaali aknaid lahti teha, siis nende avamiseks ära roni palun ei radikatele ega ka aknalaudadele; vajadusel kasuta väikest treppi, mille leiad joogasaalist fonoluku alt.
 8. Kui pakud oma õpilastele /külalistele teed, siis võta palun tee ise kaasa (samuti mesi või suhkur; oma teepakid ja mee võid ka stuudiosse jätta, aga pane sellele sildike juurde, kelle see kuulub).
 9. Kui pakud oma õpilastele joogateed (puru), siis viska pärast kurnamist teejäägid prügikasti – ära kalla seda ei kraanikausist ega ka WC potist alla (maja torustik läheb väga kergesti umbe).
 10. Palu, et su õpilased peseksid tassid pärast kasutamist ise puhtaks ja ka kuivataksid need; vajadusel korista nende järel – ära jäta musti tasse vedelema. Pese ka termoskannud pärast kasutamist ja vaata, et kaminapealne jääks samuti puhtaks.
 11. Tasse vee või teega me üles joogasaali ei vii. Kui õpilastel ei ole oma veepudeleid kaasas, siis saab tühje veepudeleid, mida kraaniveega täita, alumise korruse köögikapist. Ümberläinud vedelik rikub nii põrandat, pleede kui ka matte.
 12. Kursuste ja koolituste ajal, kui on ühised söömised, siis palun ärge toitu joogasaali viige, vaid sööge allkorrusel – selleks on seal toolid ja ka vaip, millel istuda.
 13. Kuna tegu on korterelamuga, siis palun ära kasuta ruumides trumme, basskitarri või muid muusikainstrumente, mis võivad häirida majaelanikke. Kui plaanid kasutada oma helivõimendussüsteemi, on vajalik eelnev kokkulepe ja helinivoo testimine.
 14. Kui tegu on praktikatega, mis on väga häälekad (karjumine, viha välja röökimine vms) sulge palun selleks ajaks aknad ja keldri vaheuks, et lärm ei segaks majaelanikke. Võimalusel vii selliseid praktikaid läbi soklikorrusel.
 15. Lahkudes jäta ruum sellisesse korda nagu see enne sinu tulekut oli, et vajadusel saaks järgmised inimesed seda kohe kasutada. Harja, prügikühvli, tolmuimeja, põrandapesu vahendid jne. leiad alumisest wc-st kardina tagant;  kui sinu ürituse ajal on prügikastid täitunud ning ajavad üle, vii palun oma prügikotid ise maja prügikasti (prügikastid on õues värava kõrval); prügikotid on köögikapi sahtlis.
 16. Lahkudes kustuta kõik tuled, sulge kõik aknad (eriti jälgi, et joogasaali välisaknad lahti ei jääks, see kipub tihti ununema) ja lülita välja nii ülemise kui ka alumise korruse ventilatsioon.
 17. Kui pargid oma autot maja hoovis, siis kasuta parkimiskohta nr 23; stuudio akna all võib autot lühiajaliselt parkida vaid asjade maha-või pealetõstmiseks.
 18. Ruumi rentija vastutab kadunud ja lõhutud asjade eest.

Stuudio külastajale:

 1. Sisenemine stuudiosse toimub soklikorruselt.
 2. Jalatsid jätame välisukse juurde nagide alla; vajadusel saad  susse kasutada (leiad need korvist nagide alt). Alumisel korrusel me välisjalanõudega ringi ei käi ja ei jäta neid ka toolide alla.
 3. Kui soovid joogasaali aknaid lahti teha, siis kasuta selleks väikest treppi, mille leiad joogasaalist riiuli lähedalt.
 4. Tasse joogivee või teega me üles joogasaali ei vii. Kui sul ei ole oma veepudelit kaasas, siis saab tühje veepudeleid, mida kraaniveega täita köögikapist.
 5. Pärast tee joomist palun pese ise oma tass puhtaks, kuivata ja pane korvi teiste tasside juurde tagasi.
 6. Joogatunnis kasuta istumiseks palun joogapatju; pleedid on mõeldud lõdvestuse ajal keha katmiseks, mitte istumiseks.
 7. Joogatunni ajal kasuta palun alumist WC, et teisi vähem häirida.
 8. Stuudio raamatukogu raamatud on kohapeal sirvimiseks. Raamatuid koju ei laenutata.
 9. Palun ära viska WC potti tampoone, sidemeid jne. – maja torustik läheb kergesti umbe.
 10. Kui kasutad dušši, siis palun võta oma rätik ja pesemisvahendid ise kaasa.
 11. Ole alati abivalmis, sõbralik ja lahke teiste kaasõpilaste suhtes; suhtu nii iseendasse kui ka teistesse austuse ja lugupidamisega – see, kes on armastav iseenda suhtes on armastav ka teiste suhtes.
 12. Pleedid on mõeldud lõdvestuse ja/või meditatsiooni ajal pealevõtmiseks, palun ära kasuta neid oma istumise all, lamamiseks ega harjutuste sooritamiseks. Harjutusi teeme joogamatil ja istumiseks on joogapadjad.