Sadhana

Järgmine Sadhana 21.11

 

“Your power is not in the body or the muscles. Your power your mind – the intuitive mind, the neutral mind – and you cannot have a neutral mind unless you do sadhana and clean your subconscious and unconscious. It’s a house cleaning.”
-Yogi Bhajan, 11/29/91

 

Mis on Sadhana? Sadhana on  varahommikune joogide praktika/rituaal, mis kestab 2,5 tundi ja koosneb mitmest erinevast osast:

  • 20 minutit JapJi Sahib* (Hingelaul) retsiteerimist – avab südant, puhastab meelt ja tõstab vibratsiooni, viib kontakti oma Tõelise Olemusega.
  • Kundalini jooga harjutuste kompleks, et töötada füüsilise kehaga: panna kehas energia liikuma, vabastada pinged jne.
  • Lõdvestus energia balanseerimiseks ja harjutuste ajal saadud info salvestamiseks rakumällu
  • 62 minutit Veevalaja ajastu mantrate laulmist alateadvuse puhastamiseks ja sageduse tõstmiseks.

Sadhana töötab väga sügaval tasandil; puhastab alateadvust, tervendab keha, avab südant, töötab läbi kogu tšakrasüsteemi, aitab kontakti saada oma Põhiolemusega.

Sadhanad algavad 06:00. Uksed on avatud 15 minutit varem, alates 05:45. PALUN MITTE HILINEDA JA PALUN FONOKELLA MITTE LASTA – VÄLISUKS ON LAHTI 05:45 – 06:00.
Osaluspanuseks on annetus südame järgi. Inglitega kastike annetuse jaoks on soklikorrusel väikese teelaua peal.

Mida selga panna? Pane selga mugavad valged riided ja kata oma pea kas rätiku või mütsiga; võta kaasa pudel ilma mullita vett või termos sooja veega (teega) – soe vesi on rakkudele väga puhastav.

Mida ma peaksin veel teadma? Sadhana ei ole nagu tavaline kundalini jooga tund – juhendaja ei kommenteeri pikalt harjutusi ega räägi harjutuste mõjust; ei räägi väga palju harjutuste ja mantrate vahepeal; ei korrigeeri asendeid –  püüa hoida ka sina vaikust kogu Sadhana vältel alates sisenemisest kuni hommikusöögini. Kuula iseennast ja pane tähele oma sisemisi protsesse – see hommikune seisund on väga õrn ja sa oled tavapärasest tundlikum. Kui oled leidnud koha ruumis, siis võta endale Japji Sahib, väike valge raamat, mis asub õpetaja juures (seal on nii tekst, mida retsiteerime kui ka mantrad, mida pärast laulame), pärast Sadhanat pane raamat palun tagasi, et ka teised saaksid seda järgmisel korral kasutada. Kui Japji Sahibi retsiteerimine on keeruline, siis püüa lihtsalt kuulata. Kui ka see on nii varasel hommikutunnil raske, võid pikali visata ja lihtsalt selles tervendavas vibratsioonis olla. Mantrate puhul kehtib sama – vibratsioon toimib ka siis, kui sa aktiivselt ei osale.

Palun ära istu ega lama pleedide peal – need on lõdvestuse ajal pealevõtmiseks ja mantrate ajal on mõnus end pleedide sisse keerata. Istu joogapadajal ja soorita harjutusi matil.

Mis on JapJi Sahib? Umbes 1496. aastal kadus Nanak, esimene kümnest sikhi gurust Indias jõevoogudesse. Olles kolm päeva hiljem naasnud sügava meditatsiooni seisundis ning valgustunult, andis ta inimkonnale JapJi. Sellest sai uue traditsiooni algus – traditsiooni, mis põhineb võrdsusel. India kastisüsteemi kontektis oli idee, et erinevat sotsiaalset päritolu, erineva usulise taustaga või ka erinevat soost inimesed saaksid olla võrdsed, seni olnud vastuvõetamatu. JapJi esimeseks sõnadeks on Ek ongkar – Looja on üks looduga, kõigega mis on. Neist sõnadest saigi alguse uus traditsioon, millele hiljem anti nimeks Sikh Dharma (tõlkes “see, kes on leidnud”), mitte aga “see, kes on otsimas” ning mis on loonud pöörde India, kuid ka maailma ajaloos. Sõna Jap(džap) tähendab kordama, aga ka mõistma – sügavama tarkuseni jõudma. Ji(dži) tähendab hinge. Seega võib JapJit käsitleda teekonnana oma hinge sügavama mõistmiseni. Süvenedes sellesse teksti avatud südamega ning lastes sellel puudutada oma hinge, võib igaüks olenemata usulistest tõekspidamistest, jõuda igavikulise tõeni iseenda sees ning Üks olemise tunnetamiseni.

Japji eesmärgiks on äratada lugeja hing ning avada tema tegelik potensiaal, andes edasi saibhung´i (iseeneses piisav olemine) kiirgust, võimaldamaks kogeda sügavat meditatsiooni elu igas aspektis. Tee, mille guru Nanak rajas, on nn igamehe tee – igaüks saab ja on võimeline sellel astuma, jõudma õpetuste tuumani ning kogema jumalikkust enda sees ning teistes inimestes. Selline mõtteviis oli arvestatav pööre, kuivõrd nanak sündis hindu traditsioonis, mille kohaselt vaid üksikud väljavalitud said võimaluse tutvuda pühade ning inspireerivate tekstide ja õpetustega, samal ajal kui ülejäänud olid määratud jäämagi alamateks, kel puudus ligipääas väärtuslikele õpetustele ja teadvuse avardamise kogemustele.

JapJi lugemise kogemus on universaalne ning avatud kõigile, olenemata päritolust, usulisest taustast või usu puudumisest. See on tehnika teadvuse avaradmiseks, tehnika enese äratamiseks igaühe jaoks, kes võtab vastu JapJi lainepikkuse ning loob sideme selle tekstiga. JapJi järjepidev retsiteerimine annab oskuse lahendada ja lahustada probleeme, juhatades sind sinu südame rajale.

/Džap-dži, lk 7-9, tõlkija Laura Uibopuu (Mata Santokh Kaur), toimetaja Sukhdev Kaur/

JapJi pauriid. JapJi koosneb 38 pauriist (38 erinevat osa) ja need on kasutuses iseseisvate mantratena. Kundalini jooga läände tooja Joogi Bhajan õpetas, et retsiteerides kindlat pauriid üksteist korda päevas, avalduvad kindlad mõjud. Näiteks Mul mantra – JapJi kõige esimese, sissejuhatava paurii üheteistkümne kordne lugemine igapäevaselt avab sulle sinu hinge tegeliku sügavuse ning võimaldab muuta oma saatust (karmat). Japji vägi tuleneb selle teksti helide kombinatsioonist. Helidel on psüühikale tugev mõju ja spetsiifiline muundav jõud.

Esimene paurii on vastumürk depressioonile. Tõstab meid välja depressioonist, ebakindlusest, luupainajatest ja kaotuse tundest.
Teine paurii annab kannatlikkust ja stabiilsust.
Kolmas paurii muudab ebapiisavuse (“ma olen ebapiisav”) piisavaks ja muudab madala enesehinnangu enesekindluseks.
Neljas paurii õnnistab neid, kes tunnevad end vaesena ja kes tunnevad, et neil pole piisavalt vahendeid (“mul ei ole piisavalt”, “mulle ei jätku”). Paurii vabastab puudusteadvuse lõksust.
Viiendat pauriid peaks retsiteerima siis, kui tunned end läbikukkununa.
Kuues paurii hajutab piirangud. Retsiteeri seda siis, kui tunned, et oled nurka surutud, koged lõksus olemise tunnet või oled sunnitud midagi tegema. Kui koged ahnust, tugevat võimuiha või vajadust kontrollida.
Seitmes paurii on tervendava mõjuga.
Kaheksas paurii annab võime asjadest aru saada sügavamal tasandil.
Üheksas paurii annab laienemise /avardumise kogemuse.
Kümnes paurii annab sära, hiilguse, graatsia.
Üheteistkümnes paurii annab vooruslikkuse.
Kaheteistkümnes paurii annab eneseusalduse, respekti enese suhtes ja eneseaustuse.
Kolmeteistkümnes paurii toob sügava intuitsiooni ja annab varjatud teadmised Lõpmatuse kohta.
Neljateistkümnes paurii näitab sulle teed (kui sa ei leia oma teed selles elus); kui sa ei näe oma ettemääratuse suunda ja kui sa ei suuda ennast teostada.
Viieteistkümnes paurii toob vabanemise.
Kuuetesitkümnes paurii annab tarkuse Universumi struktuurist/ülesehitusest.
Seitsmeteistkümnes paurii toob vabaduse ja ülestõusmise.
Kaheksateistkümnes paurii võitleb sügava alaväärsustunde ja enesehävitusliku käitumise vastu.
Üheksateistkümnes paurii toob universaalset tarkust, inspiratsiooni ja taipamisi.
Kahekümnes paurii lahustab ära kõik pahateod, milles sa tunned end süüdi olevat.
Kahekümne esimene paurii taastab ja säilitab sinu tegeliku “staatuse” (see, kes sa tegelikult oled, mitte see, kelle sa oled oma peas loonud ja arvad, et oled)
Kahekümne teine paurii toob võidu sinu võitlustes, annab strateegia.
Kahekümne kolmas paurii hajutab pimeduse ja kõrgendab.
Kahekümne neljas paurii lõhub kõik limiteeringud; sellel on jõud hävitada ebaõnne.
Kahekümne viies paurii loob küllust, heaolu, vooruslikkust.
Kahekümne kuues paurii lahustab kaotused, õnnetused, viletsuse.
Kahekümne seitsmes paurii näitab teed, kui oled kinni jäänud ja ei näe enam võimaluste akent enda ees; eemaldab takistused teelt.
Kahekümne kaheksas paurii ühendab sind Jumalikkusega/Jumalaga.
Kahekümne üheksas paurii loob kaitse vaenlaste vastu; lahustab sinu poole suunatud vaenulikkust.
Kolmekümnes paurii asetab sind jumalikkuse troonile; teeb pühaks.
Kolmekümne esimene paurii loob vooruslikkust.
Kolmekümne teine paurii aitab lõpetada karma.
Kolmekümne kolmas paurii lahustab ego ja toob sind jumalikkusesse. Vabastab negatiivsust, neutraliseerib destrukriivse olemuse.
Kolmekümne neljas paurii toob stabiilsuse.
Kolmekümne viies paurii annab sulle võime täita oma kohustusi ja võtta vastutust.
Kolmekümne kuues paurii toob jumaliku realisatsiooni; annab täieliku mõistmise Maast ja Taevast.
Kolmekümne seitsmes paurii lõikab läbi karma ja ellimineerib halva karma mõjud.
Kolmekümne kaheksas paurii annab sulle võime kirjutada ümber oma ettemääratus.
Salok toob toob enesega rahulolu, kõrgendatuse, austuse ja aktsepteerimise iseenda suhtes.

Copyright: The Teachings of Yogi Bhajan (tõlge Jai Kartar Kaur)

Veevalaja ajastu mantrad printimiseks leiad SIIT
https://kundaliniyoga.ee/et/blogi/249-milleks-ikkagi-tousta-hommikul-sadhana-jaoks-ueles