Algajate kursus

 

KUNDALINI JOOGA ALGAJATE
KURSUS
11-12.01.2020

 

Kursuse  eesmärk on anda baasteadmised kundalini joogast Joogi Bhajani,PhD õpetuse järgi. Teoreetiline osa vaheldub praktiliste harjutustega. Kursusel saab ka praktilisi näpunäiteid, harjutusi, meditatsioone igapäevaelus esilekerkivate probleemidega toimetulekuks.

Mida kundalini jooga  annab?

  1. Õpid oma keha tundma, kontrollima ja  parimal moel kasutama. Muutud sitkemaks, vastupidavamaks ja paindlikumaks; füüsiline vorm paraneb, koordinatsioon ja aju poolkerade töö paraneb.
  2. Üldine tervislik seisund paraneb.
  3. Muutud rahulikumaks; õpid, kuidas keerulistes olukordades neutraalset meelt säilitada; tasakaalu saavutada ja hoida.
  4. Saad parema kontakti oma  põhiolemusega, mis viib vastusteni küsimustele: kes ma olen? kust ma tulen? kuhu lähen?
  5. Saad lisaenergiat ning õpid, kuidas seda ise n.ö „toota“.

AJAKAVA:

Laupäev, 11.01
10.00 – 13.00 Mis on jooga? Põhiaspektid. Kundalini jooga eripära. Selg. Istumine, seismine, astumine. Harjutuste kompleks pingete vabastamiseks seljast.
13.00 – 14.00 lõuna
14.00 – 17.00 Hingamine. Teadliku hingamise tähtsus. Prana. Lihtne, loomulik hingamine. Joogide täishingamine. Tulehingamine. Erinevad hingamisviisid. Hingamise seiskamine. Vahelduv ninahingamine.
17.00 – 17.15 puuviljad, joogatee.
17.15 – 20.30 Keha-ja käteasendid. Kehalukud: juurelukk, diafragma lukk, kaelalukk. Harjutuste kompleks pingete ja negatiivsuse vabastamiseks ning meditatsioon närvisüsteemi balanseerimiseks ja tugevdamiseks.

Pühapäev, 12.01
08.00 – 9.30 Hommikujooga: harjutuste kompleks ja meditatsioon südame avamiseks.
10.00 – 13.00 Energiakeskused ehk tšakrad I-VIII. Harjutused energiakeskuste balanseerimiseks.
13.00 – 14.00 lõuna
14.00 – 17.00 Mantra ja meditatsioon.
17.00 – 17.15 puuviljad, joogatee
17.15 – 20.00 Kümme keha. Harjutuste kompleks kümne keha balanseerimiseks ja rahuliku südame meditatsioon.

OSALEMINE JA TASUMINE

Kursuse kogumaksumus on 160€. Osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine kundalinistuudio@gmail.com ja ettemaksu 60€ tasumine hiljemalt 5.jaanuariks. Mittetuleku korral ettemaks tagastamisele ei kuulu.

Kursust juhendab Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur)
vaata tutvustust: https://kundalinistuudio.ee/kundalini-stuudiost/opetajad/


TAGASISIDE:

Mida sa said kundalini jooga algajate kursuselt? Mida õppisid? Mida kogesid?  Mis muutus? Mida teed edaspidi teisti?

Ülle, 45
Sain juurde rahulikku meelt ja õppisin keskendumist hingamise abil.

Ingrid, 53
Võtan kaasa nii mõnegi tööriista, mida edaspidises elus kasutada. Kogesin  tasakaalukamat olemist, selleni minemist. Teadvustasin endale, et igapäevane  tegelemine iseendaga on vajalik.

Alo, 29
Kursus andis väga head baasteadmised kundalini jooga kohta. Õppisin ennast ja  hingamist rohkem jälgima. Kogesin, kuidas valu mingis hetkes võib mõjuda, kui see läbi  saab. Panen nüüd tähele, kuidas muutused toimuvad iga päev.

Piret, 17
Sain suurel hulgal uusi teadmisi, oskusi, mida igapäevaelus kasutada. Pärast  joogatundi olin alati rahulikum, tasakaalukam, muretum.

Merle, 34
Õppisin olema kohal ja hetkes. See rahustab nii hästi. Kui on raske, siis hingan nüüd  sügavalt. Sain kinnitust sellele, mida sisimas õigeks pean ja mis aitab olla rohkem mina  ise.

Mari­Liis, 34
Hakkasin oma emotsioone rohkem teadlikult tähele panema, jälgima, põhjuseid otsima.  Tšakrate teema oli minu jaoks üsna vapustav ­ sain palju väga konkreetseid tööriistu,  millega edasi minna. Kogesin pühapäeviti elujanu, suurt positiivset peatühjust, avatud  südant ­ tahan veel! Ehk siis hakkan iga päev midagi tegema ­ pean suutma. See on  seda väärt.

Evelin, 41
Rohkem kui oskasin oodata. See on uus algus jätkuvale teekonnale.

Kaisa, 25
Minu jaoks oli see suurepärane uus algus mu eluteel. Sain ühe või isegi mitu sammu  lähemale iseenda ja ka teiste maailma mõistmisele. Sain rahu tunde. Sain palju  tööriistu, kuidas aidata nii iseennast kui ka teisi. Tahaksin nüüd rohkem enda jaoks  aega võtta. Ma arvan, et olen jõudnud lähemale iseendale.

Meelis, 41
Leidsin rahu. Õppisin hingamist, mida igapäevaelus keerulistes situatsioonides  kasutada. Kavatsen jätkata, sest usun, et see aitab mul ja mu perel leida harmoonia.

Triin, 44
Sain tööriistakasti; teoreetilise pinna, mille pealt on hea edasi minna ja jätkata  regulaarse kundalini jooga praktiseerimisega. Muudan oma ellusuhtumist ­ neutraalne  suhtumine on väga kosutav.

Raigo, 36
Algajate kursus andis mulle head tööriistad, mida igapäevaselt kasutan. Tänu kursusele sain parema kontakti iseendaga. Pingelistes olukordades ei reageeri enam nii, nagu varem.

Tiina, 39
Kõige olulisem on see, et mul on nüüd võimalus kodus ise praktiseerida. Tahtsin saada lisaks füüsilisele liigutamisele teada, kuidas energeetika käitub ja kuidas seda ise suunata. Lisaks vaimne plaan – see, milline on maailm ja miks me siin oleme – oli väga vajalik osa. Tundsin, et kundalini jooga käsitlus ühtib minu taipamise ja tunnetusega.

Katrin, 53
Huvitav ja kasulik kogemus. Minu jaoks olid kõige kasulikumad hingamine ja harjutused. Kindlasti võtan mitmed igapäevasesse praktikasse. rakendamiseks on vaja rohkem pühendumist ja endast hoolimist. Teooria osa oli minu jaoks keeruline.

Eero, 54
Sain kursuse jooksul rohkem kontakti iseendaga. Teen nüüd igapäevaselt harjutusi ja meditatsioone.

Meelika, 43
Kursus aitas ennast taasleida. Õppisin hingama. Puutusin esmakordselt kokku meditatsiooni ja mantratega, mida nüüd igapäevaselt praktiseerin. Selgeks sai see, et pikk ja huvitav teekond on ees.

Riina-Katrin, 59
Kursus andis eelkõige lihtsaid põhitõdesid:kohalolek, hingamine, kõndimine, sisemine lõdvestumine – püüan seda kõike rakendada.

Ülle, 38
Iga kord sain tundides vastuseid, mida ma isegi ei pidanud küsima – see oli nagu mõtete lugemine. Õppisin hingamist, meditatsiooni, kuidas rahuneda jne.

Selma, 62
Kursus andis enesekindlust ja usku endasse. Õppisin olema mina ise ja rohkem elu nautima. Loodan jätkata õpituga.

Olga, 61
Kursus andis mõtteviisi, taipamise, kui oluline abimees on jooga inimesele. Võta igapäevaellu kaasa hingamise tehnikad, mis toovad su kohale.

Liisu, 23
Õppisin eelkõige teadlikult hingama. Mediteerimine pole ka enam mingi imeloom, mida karta.

Terje, 35
Õppisin hingamist, rahulikkust. Julgen nüüd endale rohkem ausalt otsa vaadata. Õppsin kohalolu. Kasutan igapäevaelus hingamistehnikaid.

Mihkel, 29
Kursus andis hulgale teada nimetustele praktilise oskuse, kuidas neid sooritada. Lasen ennekõike õpitul end leida ja plaanin omandatut väikeste sammudega oma ellu integreerida. Tulehingamine ja joogide täishingamine on praktilised “on” ja “off” vahendid. 4 sekundi hingamine on tavaelus minuga nüüd kogu aeg, see hoiab kohal ja lõdvestununa. Tunnen, et täna ei ole ma veel valmis iga nädal või mitu korda nädalas tundides käima, aga tulevikus näen küll kundalini jooga rolli minu elus kasvamas.