Koolitused

PRAKTILINE KUNDALINI JOOGA – TERVENDA END ISE


september 2019 - september 2020 1x kuus (L või P)
Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur)

Maailm on avardumas ja teadlikumaks muutumas. See info, mis oli mitte ainult sajandeid tagasi, vaid ka veel üsna hiljuti salastatud ja millele pääsesid ligi ainult väljavalitud, on tänasel päeval kõigile kättesaadav, tuleb vaid osata seda kasutada.

Kursus “Praktiline Kundalini Jooga – tervenda end ise” on ellu kutsustud eesmärgiga paotada veidi rohkem selle rikkaliku joogaliigi varasalve ust, et kogeda erinevaid tervendavaid harjutusi ja meditatsioone. Kursuse teine eesmärk on õppida rohkem oma füüsilist keha tundma ja ka seda, kuidas emotsioonid ning mõtted on seotud teatava kehaosa ja haigustega. Kursuse lõpuks saame korraliku tööriistakasti, kuidas end ise harjutuste ja meditatsioonide abil aidata, kui vaja peaks minema. Kursuse jooksul muutume tõenäoliselt  joogaharjutuste ja meditatsioonide abil ka tundlikumaks ning saame kehaga parema kontakti – kui oskame õigel ajal kuulata keha sõnumeid, võime edaspidi ära hoida ja leevendada füüsilisi vaevusi ning vabaneda vanadest kivistunud uskumustest ja valust.

Soovitav on võtta kogu kursus, aga saab osaleda ka üksikute moodulite kaupa.

Teemad ja kuupäevad:

09.08 – Silmad ja kõrvad võimaldavad nägemise ja kuulmise kaudu maailma tajuda. Trauma (ka psühholoogiline)  võib aistinguid sedavõrd mõjutada, et kaob võime selgelt näha ja kuulda, eriti kehtib see laste puhul (isegi vanemate omavahelise tüli pealtkuulamine või sõnaline eemaletõukamine võib mõjuda nii, et me ei taha enam näha ega kuulda; meil on soov oma meeled välja lülitada ja luua selle asemel sisemine fantaasiamaailm). Nägemis-ja kuulmishäired on seetõttu sageli seotud allasurutud tunnete või hirmudega, välismaailma äratõukamisega ja sellele oma sisemaailma eelistamisega.

19.09 – Vaimsed häired. Enamiku vaimsete probleemide puhul on vajalikud tehnikad, mis aitavad lõdvestuda stressist ja pingetest ning võimaldavad ennast näha objektiivsemalt ja selgemalt. Räägime sõltuvustest, Altzheimeri tõvest, dementsusest, depressioonist, unetusest, närvivapustusest, närvilisusest, ärevusest ja paanikahoogudest.

Päevakava:

09.45 – 10.00 kogunemine, arveldamine
10.00 – 12.00 teemale vastav kundalini jooga harjutuste kompleks ja meditatsioon
12.00 – 13.00 loeng I osa
13.00 – 14.00 lõuna
14.00 – 18.00 loeng vaheldumisi KY harjutuste ja meditatsioonidega; on ka tööd gruppides ja küsimusi enesevaatluseks.

Mida kaasa võtta?
Pane selga mugavad riided, milles saad enda vabalt liigutada; märkmik ja kirjutusvahendid; pudel ilma mullita vett. Joogamatid, pleedid ja joogapadjad on kohapeal olemas.

Kuidas tulla?
Täpsed juhised leiad siit: https://kundalinistuudio.ee/kontakt/
Kuna Magasini tänav on kesklinna piirkond, siis laupäeviti on kuni kella 15-ni parkimine tasuline.

Mida veel arvesse võtta?
Mõned päevad enne kursuse algust püüa vältida alkoholi ja tubakatooteid, liigu rohkem, söö kergemalt (soovitavalt taimset toitu)  ja joo palju vett. Kui kasutad psühhoaktiivseid aineid või narkootikume, siis see kursus ei ole sinu jaoks. Antidepressandid ei ole takistuseks.

Registreerimine ja osaluspanus:
Kursusel osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine: kundalinistuudio@gmail.com hiljemalt 2 päeva enne kursuse algust.
Osaluspanus ühe päeva eest on 100€ (need, kes on sõlminud stuudioga joogatundides käimise lepingu ja tasuvad igakuiselt kuutasu, on soodustus 10%)
Juhul, kui  tasuda esimesel moodulil (28.09) kogu kursuse eest korraga, on soodushind 1080€ (ühe mooduli tasu 90.00; lepingulistel joogaõpilastel on ka sel juhul soodustus 10% ja kogu kursuse maksumus 972.00)

Kui on soov tasuda kogu kursuse eest korraga, aga tuleb ette puudumisi, siis saab need moodulid järgi teha järgmise aasta kursusega.
Kui soovid kohapeal lõunat süüa (maitsev ja tervislik taimetoit mahedast toorainest kas Karini või Heleni koduköögist), siis lisandub toiduraha 6€.

Juhendajast.
Kursust juhendab Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur)

Kundalini joogaga puutusin esmakordselt kokku 2001 aastal (Marika Blossfeldt). 2008 aastal lõpetasin Londonis Karam Kriya Rahvusvahelise Joogakooli  I taseme ja 2016 aasta sügisel kundalini jooga õpetajate II taseme. Alates 2007 aasta augustist olen andnud regulaarselt joogatunde ja viinud läbi kundalini jooga algajate kursuseid. Olen Lõpetanud Holistika Instituudi esimese lennu (Marina Paula Eberth)  ja töötanud 12 aastat  holistilise regressiooniterapeudina; olen läbinud  Sat Nam Rasayani (meditatiivne tervendamine) I taseme aastase väljaõppe (Gurudev Singh (Itaalia), Annika Akal (Rootsi), Fateh Singh(Hispaania) Soomes; õppinud 3 aastat Karam Kriya numeroloogiat (neist 2 viimast aastat numeroloogiliseks nõustajaks, juhendajad Hari Krishnan Singh (Holland), Meherbani Kaur(Itaalia), Ardas Singh (Hispaania), Sat Karam Singh (Rootsi)); täiendanud end Gordoni Perekoolis; 1-aastasel vabastava hingamise kursusel( Lena Kristina Tuulse ,Rootsi); anatoomias ja füsioloogias (dr. Toomas Põld ja Ege Johanson, FT, PhD). Puutunud kokku süsteemse pereteraapia, kognitiivse käitumisteraapiaga, psühhopatoloogiaga, psühhofarmakoloogiaga, perekonstellatsioonitehnikaga (Yena Maria Andersen, Taani), Viie Rütmi Tantsu meetodiga (Berit Hague, Rootsi/Norra). Olen alustanud joogaõpingutega ATA-s (Aquarian Trainer Academy, USA), et lähitulevikus hakata välja õpetama I taseme kundalini jooga õpetajaid.

Joogi Bhajan, PhD, on kirjutanud, et inimese sünniõigus on olla õnnelik. Mul on suur au olla sinu teejuhiks sel teel.