Koolitused

PRAKTILINE KUNDALINI JOOGA – TERVENDA END ISE


september 2019 - september 2020 1x kuus (L või P)
Piret Jõemägi

Maailm on avardumas ja teadlikumaks muutumas. See info, mis oli mitte ainult sajandeid tagasi, vaid ka veel üsna hiljuti salastatud ja millele pääsesid ligi ainult väljavalitud, on tänasel päeval kõigile kättesaadav, tuleb vaid osata seda kasutada.

12-osaline kursus “Praktiline Kundalini Jooga – tervenda end ise” on ellu kutsutud eesmärgiga paotada veidi rohkem selle rikkaliku joogaliigi varasalve ust, et kogeda erinevaid tervendavaid harjutusi ja meditatsioone. Kursuse teine eesmärk on õppida rohkem oma füüsilist keha tundma ja ka seda, kuidas emotsioonid ning mõtted on seotud teatava kehaosa ja haigustega. Kursuse lõpuks saame korraliku tööriistakasti, kuidas end ise harjutuste ja meditatsioonide abil aidata, kui vaja peaks minema. Kursuse jooksul muutume tõenäoliselt  joogaharjutuste ja meditatsioonide abil ka tundlikumaks ning saame kehaga parema kontakti – kui oskame õigel ajal kuulata keha sõnumeid, võime edaspidi ära hoida ja leevendada füüsilisi vaevusi ning vabaneda vanadest kivistunud uskumustest ja valust.  Kursus algas septembris 2019 ja viimane moodul toimub novembris 2020, saab osaleda ka üksikute moodulite kaupa. Uus grupp alustab 2021 aastal (info selle kohta ilmub uue aasta alguses: https://kundalinistuudio.ee/koolitused/).

Soovitav on võtta kogu kursus, aga saab osaleda ka üksikute moodulite kaupa.

Teemad ja kuupäevad:

07.11 – Vaimsed häired, VIIMANE MOODUL. Enamiku vaimsete probleemide puhul on vajalikud tehnikad, mis aitavad lõdvestuda stressist ja pingetest ning võimaldavad ennast näha objektiivsemalt ja selgemalt. Räägime sõltuvustest, Altzheimeri tõvest, dementsusest, depressioonist, unetusest, närvivapustusest, närvilisusest, ärevusest ja paanikahoogudest.

Päevakava:

09.45 – 10.00 kogunemine, arveldamine
10.00 – 12.00 teemale vastav kundalini jooga harjutuste kompleks ja meditatsioon
12.00 – 13.00 loeng I osa vaheldumisi KY harjutuste ja meditatsioonidega; on ka tööd gruppides ja küsimusi enesevaatluseks.  
13.00 – 14.00 lõuna
14.00 – 18.00 loeng vaheldumisi KY harjutuste ja meditatsioonidega; on ka tööd gruppides ja küsimusi enesevaatluseks.

Mida kaasa võtta?
Pane selga mugavad riided, milles saad enda vabalt liigutada; märkmik ja kirjutusvahendid; pudel ilma mullita vett. Joogamatid, pleedid ja joogapadjad on kohapeal olemas.

Kuidas tulla?
Täpsed juhised leiad siit: https://kundalinistuudio.ee/kontakt/
Kuna Magasini tänav on kesklinna piirkond, siis laupäeviti on kuni kella 15-ni parkimine tasuline.

Mida veel arvesse võtta?
Mõned päevad enne kursuse algust püüa vältida alkoholi ja tubakatooteid, liigu rohkem, söö kergemalt (soovitavalt taimset toitu)  ja joo palju vett. Kui kasutad psühhoaktiivseid aineid või narkootikume, siis see kursus ei ole sinu jaoks. Antidepressandid ei ole takistuseks.

Registreerimine ja osaluspanus:
Kursusel osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine: kundalinistuudio@gmail.com hiljemalt 2 päeva enne kursuse algust (neljapäeva õhtuks).
Osaluspanus ühe päeva eest on 100€ (need, kes on sõlminud stuudioga joogatundides käimise lepingu ja tasuvad igakuiselt kuutasu, on soodustus 10%)

Kui on soov tasuda kogu kursuse eest korraga, aga tuleb ette puudumisi, siis saab need moodulid järgi teha järgmise aasta kursusega.

Kui soovid kohapeal lõunat süüa (maitsev ja tervislik taimetoit (soolane ja magus) mahedast toorainest  Karini  koduköögist), siis lisandub toiduraha 6€. Registreerimisel anna palun teada ka seda, kas soovid koos teistega kohapeal lõunat süüa.

Juhendajast.
Kursust juhendab Piret Jõemägi

Kundalini joogaga puutusin esmakordselt kokku 2001 aastal (Marika Blossfeldt). 2008 aastal lõpetasin Londonis Karam Kriya Rahvusvahelise Joogakooli  I taseme ja 2016 aasta sügisel kundalini jooga õpetajate II taseme. Alates 2007 aasta augustist olen andnud regulaarselt joogatunde ja viinud läbi kundalini jooga algajate kursuseid. Olen Lõpetanud Holistika Instituudi esimese lennu (Marina Paula Eberth)  ja töötanud 12 aastat  holistilise regressiooniterapeudina; olen läbinud  Sat Nam Rasayani (meditatiivne tervendamine) I taseme aastase väljaõppe (Gurudev Singh (Itaalia), Annika Akal (Rootsi), Fateh Singh(Hispaania) Soomes; õppinud 3 aastat Karam Kriya numeroloogiat (neist 2 viimast aastat numeroloogiliseks nõustajaks, juhendajad Hari Krishnan Singh (Holland), Meherbani Kaur(Itaalia), Ardas Singh (Hispaania), Sat Karam Singh (Rootsi)); täiendanud end Gordoni Perekoolis; 1-aastasel vabastava hingamise kursusel( Lena Kristina Tuulse ,Rootsi); anatoomias ja füsioloogias (dr. Toomas Põld ja Ege Johanson, FT, PhD). Puutunud kokku süsteemse pereteraapia, kognitiivse käitumisteraapiaga, psühhopatoloogiaga, psühhofarmakoloogiaga, perekonstellatsioonitehnikaga (Yena Maria Andersen, Taani), Viie Rütmi Tantsu meetodiga (Berit Hague, Rootsi/Norra). Olen alustanud joogaõpingutega ATA-s (Aquarian Trainer Academy, USA), et lähitulevikus hakata välja õpetama I taseme kundalini jooga õpetajaid.

Joogi Bhajan, PhD, on kirjutanud, et inimese sünniõigus on olla õnnelik. Mul on suur au olla sinu teejuhiks sel teel.