Toitumisnõustamine

Oled oodatud toitumisnõustamise konsultatsioonile!

Broneeri konsultatsioon: Triin Terasmaa, triin@terviseruum.ee või 56233062
KUS ja HIND: Konsultatsioonid toimuvad Kundalini Stuudios. Kohtumine kestab 60 minutit ja on tasuline – 30 eurot.
MIDA VAJA: Eelnevalt palun Sul saata enda 2 päeva menüü ning täita registreerimislehe.
MIDA SAAD: Esimesel korral menüü analüüsi, ülevaate suhkru tarbimisest (glükeemilisest koormusest, veresuhkru tasakaalust), vitamiinide, mineraalainete jt toitainete kättesaadavusest, keha olukorrast ning kui näeme koos vajadust muutuste järele, teeme Sulle vastuvõetava plaani.

Minu, kui toitumisnõustaja poole oled oodatud pöörduma, kui Sinu seedimine vajab toetust (kõrvetised, kõhukinnisus, gaasid jms.), probleemiks on liigne või vähene kehakaal, soovid raseduse ajal tervislikult toituda, kui oled mõne kroonilise haiguse riskigrupis ning soovid tervisliku eluviisiga seda ennetada (diabeet, südame- ja veresoonkonnahaigused), söömishäirete ärahoidmine noorukitel või kui Sa soovid lihtsalt tervislikumalt elada aga ei tea, kust otsast alustada. See põhjus võib ka olla kogunisti midagi muud, mida siin nimekirjas polegi!

Toitumisnõustajana näitan suunda, kuidas muuta toitumist ja eluviisi tervislikumaks. Vastutuse oma elu eest võtab aga klient ise! Aitan vajadusel koostada tasakaalustatud tervisliku menüü, mis tähendab, et toidust saab kätte eluks vajalikud toitained. Äärmuslikke dieete ma ei soovita. Enamus haigeid saavad kasu menüü tervislikuks muutmisest ning terved inimesed saavad jääda terveks! Enamik haigusi on tingitud ebaõigest toitumisest. Toitumisteraapias on põhirõhk tervist mõjutavate ebakõlade otsimisel: tasakaalutusi kehas võivad tekitada toitainete puudus, elustiil jne.  Tervise taastamiseks on vaja tagasi pöörata düsfunktsioonid, mis on pikaaegse keskkonna ja elustiili koosmõju tulemused.

Toitumisnõustamise eesmärk on muuta inimeste toitumisharjumusi tervislikumaks, tuues kaasa haigestumise riskide vähendamise ning lükates edasi või vähendades vajadust ravimite väljakirjutamise järele.

Lähtun oma töös tõenduspõhistest toitumis- ja liikumissoovitustest tervise hoidmiseks, edendamiseks ja haiguste ennetamiseks. Abistan klienti toitumisteabes orienteerumisel, kliendile sobivate valikute tegemisel ja individuaalse tasakaalustatud menüü koostamisel ning füüsilise aktiivsuse korrigeerimisel. Diagnoositud haiguste puhul nõustan haigeid tervisliku toitumise osas.
Olen läbinud Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis toitumisnõustaja õppe ning jätkan funktsionaalse toitumise terapeudi erialal.

Võta ühendust, kui soovid oma menüüd ja elustiili tervislikumaks muuta, talveperioodil tervem olla, kaalust alla võtta, seedimist toetada vms. Rõõmsalt ja tervelt kõrge eani elada! Tervislik toitumine on alus, mille pinnalt saad edasi tegeleda oma keha eest hoolitsemisega. Toidulisandite, dieedi, nõelravi, massaaži, tablettide vms mõju ei pruugi püsida, kui toitumine on jätkuvalt ebatervislik!
T6
Triin Terasmaa
www.terviseruum.ee