Perekonstellatsioon

MIS ON PEREKONSTELLATSIOON?

Perekonstellatsioon on teraapiline grupimeetod teadvustamaks suuremat pilti oma suguvõsa mõjudest enda isiksusele ja elukäigule. Meetodi rajaja on saksa psühholoog ja terapeut Bert Hellinger (1925), kes on oma fenomenoloogilise avastusega toonud psühhoteraapiasse suure läbimurde. Öeldakse, et üks konstellatsiooni töö võrdub 70 individuaalse psühhoteraapia tunniga.

Perekonstellatsioon toob nähtavale alateadlikud seosed erinevate inimeste ja põlvkondade vahel. Niimoodi saavad nähtavaks varjatud jõud, mis meid juhivad. Nendeks võivad olla mahasurutud tunded, esivanematelt üle võetud käitumismustrid, hoiakud, latentsed süütunded, hirmud ja foobiad. Näiteks võime alateadlikult arvata, et meil pole õigust olla pikaajalistes partnerlussuhetes, kuna sõda võttis vanaemalt tema armastatud mehe ja ta ei loonud enam kunagi ühtegi pikaajalist suhet. Olles lojaalne oma vanaemale ja kartes taolise saatuse kordumist, ei loo ka meie igaks juhuks pikaajalisi suhteid. Meil võib olla rahadega pidevalt probleeme. Raha justkui voolaks meie elust välja. Selle taga võib olla tasumata võlg meie suguvõsa süsteemis, päranduse jagamisega seotud tülid või kellegi poolt ebaseaduslikult teenitud raha. Tehes sellise teema peale konstellatsiooni töö, võime hakata nägema seoseid, mille kaudu oleme mineviku ja esivanemate lugudega seotud. Saame need seosed teadvustada ja seejärel austuse ja armastusega lahti lasta. Sellega vabaneme kordusstsenaariumitest oma elus.

Teemad millega sageli pöördutakse konstellatsiooni meetodi poole on: korduvad kroonilised haigused suguvõsas, mis kanduvad üle põlvest-põlve, sarnased keerulised saatused või õnnetusjuhtumid suguvõsas, tugevad seletamatud tunded (hirm, ärevus, ängistus, viha, süü, kurbus), mis hoiavad justkui ilma nähtava põhjuseta meid oma võimuses. Keerulised korduva mustriga suhted partnerluses. Laste ja vanemate vahelised seletamatud pinged ja tülid. Raskused teha selgeid või õigeid valikuid oma elus. Sõltuvused.

Esivanematelt pärime ühtlasi oma jõu ja väe. Seda siis, kui oleme valmis end sellele avama. Sageli ei oska me esivanemate väge vastu võtta, kuna oleme kinni jäänud segadusse, protesti, süü- või võlatundesse. Meetodi rakendamise tulemusena hakkame nägema suuremat pilti ja saame avada oma südame esivanemate saatuse vastu võtmisele. Sellega tunnistame end kuuluvaks oma suguvõssa ja läbi meie võib hakata voolama meie esivanemate kogemuste jõud ja vägi. Läbi meie saab see edasi voolata meie järglastele.

Perekonstellatsiooni praktikagrupp käib koos 2 korda kuus  pühapäeviti  kell 12.00- 17.00
Hetkel suvepuhkusel!

Info ja registreerimine  kristelrannamees@gmail.com , 56697825


LÄBIVIIJAD

Konstellatsiooni praktikagruppi juhendavad konstellöörid Kristel Rannamees ja Heldo Korbe.

kristel-rannamees

Kristel Rannamees: Olen tegutsenud psühholoogiasuuna koolitustreeneri ja psühholoogilise nõustajana aastast 2004. Mind on alati huvitanud inimhinge sügavamad keerdkäigud ja selle kujunemise lugu. Konstellatsioonidega puutusin esimest korda kokku 8 aastat tagasi ja see sai pöördeliseks momendiks mõistmaks suguvõsa mõjude ulatust meie elukäigus ja valikutes. Tänu sellele otsustasin minna seda meetodit ka õppima. Tänaseks olen lõpetanud 2-aastase perekonstellatsiooni väljaõppe ja viin läbi erinevaid konstellatsiooni alaseid töötubasid ja loengusarju.

heldo-korbe

 Heldo Korbe: Olen õppinud ja praktiseerinud konstellatsiooni üle 8 aasta. See meetod aitab teha nähtavaks meie tegelikkust ja reaalselt tervendada inimest ning tema suguvõsa. Võttes vastu oma tegelikkuse saame endale kogu potensiaalse ressursi ja vabaduse luua ja kogeda mida iganes. Mul on suur rõõm ja au olla Sinu kõrval selles kogemuses. Soovin ka teiega jagada selle meetodi imelisi võimalusi.

Eesti keeles on ilmunud kaks konstellatsiooni meetodit tutvustavat raamatut:

“Tegelikkuse tervendav jõud”, Wilfried Nelles Kirjastus “Väike Vanker” 2010.

“Perekonna varjatud seadused”, Tiiu Bolzmann Kirjastus “Väike Vanker” 2013