Õpetajad

Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur)

Kundalini joogaga puutusin esmakordselt kokku 2001 aastal(Marika Blossfeldt).  2008 aastal lõpetasin Londonis Karam Kriya Rahvusvahelise Joogakooli  I taseme ja 2016 aasta sügisel kundalini jooga õpetajate II taseme. Alates 2007 aasta augustist olen andnud regulaarselt joogatunde ja viinud läbi kundalini jooga algajate kursuseid. Olen Lõpetanud Holistika Instituudi esimese lennu (Marina Paula Eberth)  ja töötanud 12 aastat ka holistilise regressiooniterapeudina; olen läbinud  Sat Nam Rasayani (meditatiivne tervendamine) I taseme aastase väljaõppe (Gurudev Singh (Itaalia), Annika Akal (Rootsi), Fateh Singh(Hispaania) Soomes; õppinud 3 aastat Karam Kriya numeroloogiat (neist 2 viimast aastat numeroloogiliseks nõustajaks, juhendajad Hari Krishnan Singh (Holland), Meherbani Kaur(Itaalia), Ardas Singh (Hispaania), Sat Karam Singh (Rootsi)); täiendanud end Gordoni Perekoolis; 1-aastasel vabastava hingamise kursusel( Lena Kristina Tuulse ,Rootsi); anatoomias ja füsioloogias (dr. Toomas Põld ja Ege Johanson, FT, PhD). Puutunud kokku süsteemse pereteraapia, kognitiivse käitumisteraapiaga, psühhopatoloogiaga, psühhofarmakoloogiaga, perekonstellatsioonitehnikaga (Yena Maria Andersen, Taani), Viie Rütmi Tantsu meetodiga (Berit Hague, Rootsi/Norra), tantraga (Moses Maimon, Prem Santoshi(Hispaania, Cathryn Jiggens (GB);  Theta Healing´uga (Nurit Nevo, Sigal Granot-Oved (Israel)) jne. Olen alustanud õpingutega ATA-s (Aquarian Trainer Academy), et siis lähitulevikus hakata välja õpetama juba I taseme joogaõpetajaid.

Minu arengutee algus on oluliselt mõjutanud olnud budismist, transpersonaalsest psühholoogiast ja šamanismist, hetkel olen täielikult pühendunud vaid kundalini jooga ja Joogi Bhajani mõõtmatult rikaste õpetuste uurimisele. Mul on olnud õnnistus saada oma teekonnal juhatust vaimselt õpetajalt Shiv Charan Singhilt.

Olen IKYTA (International Kundalini Yoga Teacher Assotsatsion)- Rahvusvahelise Kundalini Jooga Õpetajate Assotsatsiooni liige; Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühingu üks asutajatest ja liige (IKYTA Eesti).

Sellest hetkest alates, kui teadlikult mõtlema hakkasin on mul olnud vastupandamatu tung teada saada kes ma olen, kust ma tulen ja kuhu lähen? Ma pole kunagi suutnud täielikult omaks võtta darwinismi põhiideed põlvnemisest ahvidest; ikka on olnud tunne ja teadmine, et on veel midagi…

Läbi otsingute olen jõudnud isikliku kogemiseni ja teadmisteni, et oleme kõik seotud – mikrokosmos sisaldab makrokosmost ja vastupidi; et kui tahad oma elus midagi muuta, siis muuda enne endas; et sarnane tõmbab sarnast; see, mida me alla surume, kasvab meie sees ning imeb meid energiast tühjaks; et millestki vabaneda on vaja probleemiga silmitsi seista ja see transformeerida; me peegeldame oma sisereaalsust väljaspoole ning kohtame välismaailmas enese loodud projektsioone; me ei saa kunagi muuta kedagi enesest väljaspool, vaid üksnes iseennast; kui soovid olla vaba, vabane klammerdumisest ükskõik kelle või mille külge jne.

Tema Pühadus XIV Dalai Lama on kirjutanud, et inimese sünniõigus on olla õnnelik. Mitte privileeg, vaid just nimelt sünniõigus.

Mul on suur au olla Sinu teejuhiks sel teel.

Mida tähendab Jai Kartar Kaur?


Nimedel on väga oluline roll. Nimi on kood, kandes endas kindla sagedusega energiat. Positiivse tähendusega nimi võib palju väge juurde anda.Kundalini jooga maailmas on levinud traditsioon, et joogaõpetaja saab endale küsida spirituaalse nime, mis väljendab tema hinge olemust ning eluülesannet. Selle nime andmisel mängivad põhirolli sünnihetke daatumid, samuti on oluline nime saaja elukäik.
  • Jai tähendab võit, võitja või võime liikuda kõikidest takistustest läbi, et jõuda oma eesmärgini.
  • Kartar  tähendab tegutseja; see, kellel on võime tegutseda.
  • Kaur tähendab printsessi või emalõvi, kes kõnnib väe ja graatsiaga läbi oma elu. Kaur on nimi, mille andis Joogi Bhajan kõikidele naistele. Ta õpetas, et igas naises on potensiaal jõuda oma sisemise väe ja hiilguseni; selle nime andmisega ta julgustas kõiki naisi manifesteerima seda potensiaali.

Jai Kartar Kaurvõidukas printsess/emalõvi, kes tegutseb Looja heaks (victorious princess/lioness who takes action for God)

Kundalini Jooga tunnid toimuvad


E Kell 17:30 – 19:00
Kell 19:30 – 21:00
T Kell 15:45 – 17:15
K Kell 17:30 – 19:00
R Kell 08:00 – 9:30

Juulis ja augustis toimuvad tunnid E kell 18:00-19:30 (v.a. 2.07 ja 20.08)
Vaata infot ka kundalini jooga algajate kursus

Minu kontaktid


Tel: +372 50 19 030
E-post: kundalinistuudio@gmail.com

Hille Kalmus

Jõudsin kundalini jooga juurde 6 aastat tagasi ja see oli kiindumus esimesest hetkest. Mulle meeldib kundalini jooga juures kõik – hingamine, erinevad kriyad, mantrate laulmine, mediteerimine. Olen kindel, et ükskõik millises eluperioodis parajasti olen, kundalini jooga jääb minuga alati. Jooga on vaikus, tasakaal ja harmoonia, hetkes elamine ja selle nautimine, avatud ja kaastundlik meel. Jooga on suurem teadlikkus, isetu käitumine ja pühendumus. Joogapraktika annab tunnetusliku kogemuse, mida ei saa ühestki raamatust ega internetilehelt.

Lõpetasin Tallinnas Karam Kriya kooli 2010. aastal ning alates 2015 aasta sügisest annan Kundalini Stuudios  kundalini jooga tunde ja juhendan meditatsiooniõhtuid.

Meditatsiooniõhtud jätkuvad septembris

Vaata infot ka shindo massaaži kohta

Minu kontaktid


Tel: +372 50 77 199
E-post: hille.kalmus@gmail.com

Kalev Klaar (Satyabir Singh)

Olen kundalini jooga õpetaja ja juhendan joogatunde ainult meestele. “Miks meestele ja kas meeste jooga on kuidagi teistmoodi?” on peamised küsimused, mis minult tihtilugu küsitakse. Jah, sest mehed on lihtsalt teistmoodi (sh teemad nagu aju keemia, närvi-ja hormonaalsüsteem, olemuslikud aspektid: suhtumine ellu, iseendasse, keskkonda jne) ja mehele meeste grupis jooga praktiseerimine (eriti just alustamine) lihtsam ja loomulikum. Lisaks nendele aspektidele käsitleme joogatunnis mehele loomupärasemaid küsimusi, teeme temaatilisi joogatunde ja soovi korral annan ka koduseid praktikaid. Meestele on väga oluline  jagada ja saada toetust teistelt meestelt, sest teatud teemadest naiste seltskonnas lihtsalt ei räägita. Isiklikust kogemusest võin öelda, et kundalini jooga annab mehele palju uusi elulisi teadmisi, kogemusi ja tööriistu, kuidas avastada oma (ja meid ümbritseva reaalsuse) tõelist olemust – see on iga mehe jaoks väga suur väljakutse.

Olen oma eluteel proovinud palju erinevaid väljakutseid – koolid, äri, juhtimine ja finantsid, tipp- ja harrastussport (jooks, suusatamine, jalgpall, korvpall, tennis, golf jne), olen uurinud palju huvitavat kirjandust ning 2008. aastal viis uudishimu mind kundalini jooga tundi. Vaatamata minu spordikogemusele sain aru, et ei tea oma kehast, rääkimata meelest ja hingest, suurt midagi – see äratundmine innustas mind otsima, katsetama ja kogema.

Olen läbinud kundalini jooga õpetajate koolituse 2010.a. I taseme (Karam Kriya, Tallinnas) ja 2012- 2013.a. II taseme (Amrit Nam Sarovar, Prantsusmaal). Kundalini jooga on viinud mind teadmiste ja kogemuste juurde, mida sooviksin ka teistega jagada. Teadlikkus ja ühendus – iseenda ja kõiksusega – Joogi Bhajani pärand on oma olemuselt piiritu ja mul on suur au seda teiega jagada.

Teadlikkus annab Sulle võime otsustada, mis on Sulle õige ja millised on Sinu valikud elus. Ja näha näilisusest kaugemale….

Kundalini jooga tund meestele toimub


T Kell 18:00- 19:30

meestejooga tunnid jätkuvad septembris

Minu kontaktid


Tel: +372 51 41 011
E-post: kalev@klaarsus.com
www.klaarsus.com/kalev-klaar

Kerli Pedak (Charan Sevak Kaur)

Olen lastejooga õpetaja ning Kundalini stuudios annan Kasvulava lastejooga ema/isaga tunde. Kahe lapse emana tean, kui väärtuslik on vanema ja lapse ühiselt veedetud aeg ja seetõttu osaleb lapsega minu tundides oma parima eeskujuga ka lapsevanem. See on lastega kooskasvamise protsess märkamiste ja neilt õppimise kaudu.

Kasvulava lastejooga idee on pakkuda toetavaid tegevusi, mis võimaldavad lastel õnnelikult kasvada. Lapsed vajavad tuge, julgustust, kiitust ning eduelamust -eriti sellisel kiirustamist täis ajal nagu maailmas praegu. Soovin, et minu lastejooga tundide toel oleksid vanemate ja laste suhted avatumad, soojemad ja tugevamad.

Eelkooliealiste laste õpetamisega puutusin kokku esmakordselt üle kümne aasta tagasi, kui õpetasin lasteaedades klassikalist ja loovtantsu. Peagi hakkasin ka jooga vastu huvi tundma, tutvudes esialgu ashtanga ja hatha joogaga. Kundalini jooga jõudis minuni õppides laste jooga õpetajaks ning sellele joogastiilile olen kindlaks jäänud. Kundalini jooga on minu jaoks tervik, mis sisaldab endas kõiki elamise aspekte. Ikka selleks, et inimese hing, keha ja meel oleksid tasakaalus ning et elamine siin Maal pakuks rohkem kogemusi. Kundalini joogal baseeruvad ka lastejooga tunnid ning seda kogemust soovin pakkuda ka lastele oma tundides.

Mida tähendab Charan Sevak Kaur


Charan Sevak Kaur tähendab printsessi/emalõvi, kes on maailma sügava alandlikkuse ja pühendunud teenimise täiuslik kehastus (the graceful princess/lioness of God who is the perfect embodiment of profound humility and devotional service in the world)

Kasvulava lastejooga ema/isaga tunnid toimuvad:
2018: 15.07 ja 19.08 kell 17-18:15

Tundidesse registreerimiseks palun kirjuta Kasvulava lastejooga FB postkasti või kasvulavaklubi@gmail.com

 

Minu kontaktid


Tel: 5300 6923
E-post: kasvulavaklubi@gmail.com

Anneli Tammiksalu (Anandpal Kaur)

Olen sündinud aastal 1983. Minu teekond on olnud vägagi vävikirev. Kümme aastat tagasi olin oma eluteel murdepunktis. Tuli leida eneses kogu julgus ja tugevus, et vaadata otsa sisemistele hirmudele, valudele, mis tollal ennast uskumatult suurel määral märku andsid ning astuda samm täiesti uue maailma sügavustesse.

“Küsi ja sulle antakse” on universumi energiaväljaga suurepäraselt seotud ja toimiv ütlus, ja nii ühel varakevadisel hommikul ma astusin üle Holistilise Teraapia ukseläve, kus mind soojahingeliselt tervitas terapeut, kes viis minuga läbi nelja päeva vältel enesearenguteraapia. Ma läksin sinna vastuseid otsima küsimustele, mis polnud minu teadvuseski veel kindlat vormi võtnud, aga ma läksin sinna usaldusega, et mu elu muutub. Ja muutuski.

Just siis sain ma teadlikuks oma hinge olemasolust. Just siis sai minu sisemusse “kasvama pandud seeme”, mis vajas toitu, soojust ja igapäevast armastust, mida ma küll koheselt ei osanud talle pakkuda, sest tollal olin ma veel tihedalt seotud füüsilist koormust nõudvate spordialadega, mis võttis kogu minu töövälise tähelepanu. Olin oma saavutustega väga rahul, kuid siiski minu sisesmuses helisev hääl, minu hinge hääl, justkui tuletas meelde, et siin elus on midagi enamat, mille suunas liikuda, mille poole püüelda, mis aitaks leida vastuseid küsimustele, mis olid mu enda valdusesse võtnud, kuid justkui tundusid võõrteemad, et kellegagi jagada. Ka Pireti Kundalini Jooga tundidesse ma sattusin haruharva, sest panin endale peale karmi hinnangu, et teised minu ümber on paremad.

Holistiline teraapia aga avaradas mind nii palju, et julgesin taas hakata enam unistama ning ellu ärkas üks ammune soov minna Uus Meremaale. Kuidas see unistus end minus vormis, on ainult seletatav minu hinge teadlikkusega, milliseid õppetunde, väljakutseid, rõõmu – ja kurbushetki pean kogema, et liiguksin lähemale ühendusse oma hinge eesmärgiga siin maises ilmas.

Mai lõpp, aastal 2009, avanes võimalus minna Austraaliasse. Teadsin, et pean sellest võimalusest kinni haarama ja august 2009 olingi ma teel kängurude maale. Tehes rasket füüsilist keha piinavat tööd ma küll tõestasin endale, et ma saan sellega hakkama, kuid hingetasandil ma pidevalt tundsin valu. Justkui olin siiski veel “vales maailmas”, vanad käitumis- ja mõttemustrid olid kõik kotiga kaasa tulnud. Kandsin maski. Olin väga haavatav väljapoolt tulevale.

Aastakene hiljem, kahe ja poole kuu vältel, ma tegin põgusat tutvust Indoneesia, Malaisia ja Taimaaga ning november 2010 ma jõudsin oma ihaldatud sihtpunktini. Ma olin kahe jalaga kindlalt Uus Meremaal ja mäletan veel selgelt, kuidas laususin endale, et ” mine vooluga kaasa”. Tollal oli see vaid ütlus, mida kuskilt kuulnud, aga hakkasin oma elu sellele toetudes elama, oma hinge vabastama ja oma tõele lähemale astuma. Seitse aastat, mida see imeline maa mind oma embuses hoidis, on olnud külluses uskumatute eluhetkedega. Ma olen omapäi matkanud sügava looduse rüppes, kus päevade viisi ei kohta hingelistki ja just need hetked on olnud need, mis on mind sügavalt hingetasandil mõjutanud. Julgus alistuda kõigele, mis toimub nii minu ümber kui minu sees. Matkamise pisik võttis minus ülitugevalt võimust ja nii 31. oktoober 2015 ma alustasin 3000km pikkust jalgsi teekonda Uus Meremaa põhatipust, Cape Reingast, lõuna tippu, Bluffini. See oli teekond tundmatusse, kuid asusin 25 kg kaaluva seljakotiga teele meeletu sihikindluse ja turvatundega. Täiuslik emake loodus oli minu kaaslaseks järgnevad neli kuud, kus tuli lisaks ilmastiku meeltevallale silmitsi ka seista minu sisemusest üles kerkivate tunnete, mõtete, küsimuste jpm-ga.

Enne teele asumist olin ma külaskäigul Eestis ja mujal Euroopas ning augustikuus ma läbisin ka Hispaaniat läbiva matkaraja Camino De Santiago,  ning sealt edasi suundusin Portugali, kus jalgsi läbisin veel mitmed sajad kilomeetrid.

Sellised võimsad hetked on mulle palju mõju avaldanud, nad on ka üles kergitanud palju sisemist maailma, millega on tulnud end aina rohkem siduda. Nagu elus ikka, igale tõusule langeb mõõn, nii ka minu teekond Uus Meremaal omas sääraseid hetki. Just sellised hetked tõid mind tagasi Eestis kogetu juurde, “seeme” minu sees hakkas idanema. Ma praktiseerisin igapäevaselt Kundalini Joogat, leides sellest ainukest tuge edasi minekuks. Aastal 2015 augustikuus läbisin ma Õpetajate koolituse esimese astme intensiivkursuse New Mexicos. Naasedes Uus Meremaale ma andsin ka joogatunde.

Olen IKYTA (International Kundalini Yoga Teacher Assotsatsion) – Rahvusvahelise Kundalini Jooga Õpetajate Assotsatsiooni liige.

Olen läbinud Aura Soma 1. astme koolituse, mis on hingeteraapia läbi värvide maailma.

Tänaseks olen ma tagasi Eestimaa pinnal, kus olen ette võtnud Holistilise teraapia koolituse tee ning ühes sellega seon end sügavamalt Eesti Kundalini Jooga perega. Minus on tärganud suur huvi vaimse maailma vastu, kuidas me ise loome oma maailma, kuidas leida endas tugevam tasakaal, rahulolu ja tõeline iha elu enese ees.

Nähes, kui palju me kanname enda sees haavatavust, vanu kuhjunud kogemusi ja mõttemustreid, mis ei kuulu üldse meie tõelisele minale, on minu südames siiras soov aidata inimkonnal sel kõigel samm haaval minna lasta. Teekond enese sügavustesse on parim kingitus, mis sa enesele anda saad. Julge Sinagi alistuda ja lõdvestuda oma keha-, meele- ja hingetasandil. Ootan Sind Kundalini Jooga tundi pingete vabastamiseks (algajatele).

Kundalini jooga  pingete vabastamiseks toimub


K Kell 19:30 – 21:00

Tunnid jätkuvad novembris 2018

Minu kontkatid


Tel: +372 53 414 181
E-post: atammiksalu@gmail.com

 

Ülle Lember

Olen ämmaemand, viie lapse ema ja nüüd juba ka vanaema. Need rollid on minu elus tähtsal kohal ja omavahel lahutamatult seotud. Kolme tütre emaks saamine 80 – tel aastatel ja selleaegsete sünnitusabi ja lastekasvatuse raamistiku kogemine tekitas minus hulga küsimusi, millele läksin vastuseid otsima ämmaemandaks õppides. Seejuures selgus, et palju tolleaegseid rutiinseid toiminguid ei olnud oma olemuselt tegelikult vajalikud ega ka kasulikud emadele ja lastele. Neid avastusi tahtsin väga jagada ka teiste emadega ja seetõttu alustasin juba õpiajal perede ettevalmistamisega sünnituseks, millega tegelen tänaseni.

Minu esimene töökoht ämmaemandana oli Ida-Tallinna Keskhaigla, kus sel ajal oli positiivsetele muutustele vastuvõtlik õhkkond. Kohe esimesel tööaastal oli mul võimalus korraldada lapsed lastetubadest emade kaissu, aidata emasid imetamisel ning toetada esimeste isade-tugiisikute viibimist oma lapse sünni juures. Sel ajal jõudsid Eestisse ka loomuliku sünnituse liikumine, aktiivsünnituse mõiste, vettesünnituse ja sünnitusaegse liikumise põhimõtted. 1990.a. algas minu tegevus imetamise nõustajana, rasedate jooga juhendajana ning peagi abistasin esimesi püsti, käpuli või kükkis sünnitavaid naisi.

Kõik uuendused ja nipid proovisin ise praktikas järele oma neljanda ja viienda lapsega ning veendusin, et see, millest teistele rääkisin, pidas tõesti paika. Jätkasin Nõmme erahaiglas Fertilitas ämmaemandana, perekooli koolitajana ja nõustajana. Meil oli suurepärane imetamist toetav meeskond, tänu kellele saime 2000.a. esimesena Eestis Beebisõbraliku Haigla nimetuse.

Nüüd olen ise endale tööandja. Noored pered vajavad ka täna toetust laste saamise ajal. Arvan, et tean üht-teist lastest ja emaks olemisest ning olen ikka valmis seda jagama. Usun senini, et iga inimene on ise oma keha parim spetsialist, et igal naisel on õigus teada ja õppida kõige tühisemaidki pisiasju talle osutatavast abist ning et igal naisel on täielik vabadus teha valikuid lähtudes iseenese, aga mitte abi osutaja tõekspidamistest.

Kogu selle aja olen tegelenud erinevate joogasuundadega, läbinud erinevaid joogakoolitusi – ikka suunaga rasedusele ja emadusele. Jooga on suurepärane tööriist oma keha ja iseendaga paremaks läbisaamiseks. Samuti olen läbinud holistilise terapeudi koolituse. Minu eriline huvi on ema – lapse vahelise suhte kujunemine ning enamasti ma arvan end teadvat, mida beebid vajavad.

Täna saab minu juures käia beebiootel emade joogatundides, et õppida ja harjutada sünnituseks vajalikke, praktilisi oskusi nagu hingamine, lõdvestumine jm. Viin läbi kursust „Sünd ja sünnitus“ beebiootel peredele, kus ka tugiisikud saavad vajalikke oskusi sünnitusel abistamiseks ning loenguid ka muudel vajalikel teemadel. Pärast sünnitust on emad ja beebid oodatud titejooga tundidesse, kus leiame koos vastuseid emaks olemise küsimustele ja väljakutsetele.

Olen välja andnud DVD „Joogatund rasedatele“ koduseks harjutamiseks neile, kes tundidesse ei saa või ei jõua tulla.

Minu kontakt


E-post: ylle@paikesetants.ee
titajooga ja rasedate jooga tunnid jätkuvad septembris