Lastejooga

lastejooga%20pilt

MIS ON LASTEJOOGA EMA/ISAGA TUND:
Kasvulava lastejooga tund on traditsioonilise kundalini jooga tunni põhimõtteid järgiv joogatund lastele koos vanemaga, sisaldades ka meditatsiooni, mantrate laulmist ja jooga asendeid.

Erinevalt täiskasvanute tunnist on tund eakohaselt mänguline ja loov. Muinasjuttude jutustamise, liikumise, laulu ja pillimängu abil õpib laps tunnetama ennast, teisi ja ümbritsevat keskkonda. Vanema roll on olla lastejooga ema/isaga tunnis oma lapsele parimaks eeskujuks.

TUNNI ÜLESEHITUS:
– Lastejooga tund võib alata aktiivse liikumisega (jooksmine, hüppamine), et lapsed rabeleksid üleliigse energia enda kehadest välja.
– Iga tunni alguses toimub sisseõnnistamise ja kaitsemantra laulmine, et häälestada ennast tundi.
– Soojendusharjutustega äratatakse oma keha üles ja siis on tunni põhiosa, kus võetakse erinevaid joogaasendeid kas mõne mängu, loova ülesandega või muinasjuttu vestes.
– Aktiivsele ja liikumist täis põhiosale järgneb juhendatud puhkus ning meditatsioon. Tund lõpetatakse kaitsemantra laulmisega.
– Pärast seda jagatakse prashadi (pühitsestud toit), milleks võivad olla aedviljad, puuviljad vm looduslik “maius”. Prashadi idee on anda lastele teadmine, et elu on ilus ja magus ning igale pingutusele järgneb alati ka mõni kingitus. Samuti võib joonistada pilti tunni lõpus, et lastel oleks aega tajuda kogetut ning ennast väljendada.

KASUTEGURID:
– Lastejooga ema/isaga tund ühendab ning pakub lapsele kvaliteetaega koos oma vanemaga.
– Lastejooga tunnis käies muutuvad lapsed avatumaks, julgemaks, loovamaks ja hoolivamaks.
– Lastejooga tund tasakaalustab lapse füüsilist, vaimset ja emotsionaalset arengut.

 

Kasvulava lastejooga ema/isaga tunnid toimuvad:

Tundide algus kell 16:00 (60min)
Tundidesse registreerimiseks palun kirjuta Kasvulava lastejooga FB postkasti või kasvulavaklubi@gmail.com.