Algajate kursus

VIIMANE 13-NÄDALANE ALGAJATE KURSUS.
Edaspidi toimuvad aastas paar korda 2-päevased nädalalõpu kursused. 

 

KUNDALINI JOOGA ALGAJATE KURSUS
19.01 – 11.05.2019
laupäeviti kell 10-12.30

algajate-jooga

 

Kursuse  eesmärk on anda baasteadmised kundalini joogast Joogi Bhajani õpetuse järgi. Teoreetiline osa vaheldub praktiliste harjutustega. Tundides saab ka praktilisi näpunäiteid, harjutusi, meditatsioone igapäevaelus esilekerkivate probleemidega toimetulekuks.

Mida kundalini jooga  annab?

  1. Õpid oma keha tundma, kontrollima ja  parimal moel kasutama. Muutud sitkemaks, vastupidavamaks ja paindlikumaks;  füüsiline vorm paraneb, sest töötavad kõik lihasgrupid (ka seesmised lihased). Koordinatsioon ja aju poolkerade töö paraneb.
  2. Üldine tervislik seisund paraneb.
  3. Muutud rahulikumaks; õpid, kuidas keerulistes olukordades neutraalset meelt säilitada ja tasakaalu saavutada.
  4. Saad parema kontakti oma sügavama olemusega (tunnetuse, intuitsiooniga), mis aitab sul aru saada, kes sa oled ja mis on su eesmärk siis elus.
  5. Saad lisaenergiat ning õpid, kuidas seda ise n.ö „toota“.

AJAKAVA:

19.01  Mis on jooga? Põhiaspektid. Kundalini jooga eripära.
26.01  Selg. Istumine, seismine, astumine. Harjutuste kompleks pingete vabastamiseks seljast.
02.02  Hingamine I.  Teadliku hingamise tähtsus. Prana. Lihtne, loomulik hingamine. Joogide täishingamine. Tulehingamine.
09.02 Hingamine II. Erinevad hingamisviisid. Hingamise seiskamine. Vahelduv ninahingamine. Harjutuste kompleks kopsude puhastamiseks.
23.02 Keha-ja käteasendid. Balanseeriv ja energiseeriv harjutuste kompleks.
16.03 Kehalukud: juurelukk, diafragma lukk, kaelalukk. Päikesekriya – energiseev ja meelt puhastav harjutuste kompleks.
23.03  Energiakeskused ehk tšakrad  I. Mis ja milleks? Kuidas balanseerida?
30.03  Energiakeskused II. Mis ja milleks? Kuidas balanseerida?
06.04 Mantrad. Mis, milleks ja kuidas kasutada?  Wahe Guru kriya keha tervendamiseks.
20.04 Meele toimimine ja meditatsioon.  Südame avamise meditatsioon.
27.04 Kümme keha. Harjutuste kompleks kümne keha balanseerimiseks.
04.05 Joogalik elustiil.
11.05 Harjutuste kompleks pingete ja negatiivsuse vabastamiseks. Küsimused ja vastused. Kursuse lõpetamine.

OSALEMINE JA TASUMINE

Kursuse kogumaksumus  on 300€. Osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine  kundalinistuudio@gmail.com hiljemalt 05.01.2019 ja ettemaksu tasumine. Ettemaks koha kinnitamiseks on 100€ (pärast registreerimist saadab raamatupidaja arve). Ettemaks mittetuleku korral tagastamisele ei kuulu. Ülejäänud summa tasumine 19.jaanuaril pärast esimest tundi kohapeal sularahas või siis arve alusel enne esimest tundi.

Nendel, kes on kursusel juba osalenud, aga soovivad kogu kursust uuesti võtta, on soodustus 10%.

Kursuse poolelijätmise korral kursuse tasu tagastamisele ei kuulu. Puudutud tunnid saab järgi teha järgmise algajate kursuse grupiga, mis alustab septembris 2019 või saab kasutamata summa ulatuses osaleda tunniplaanijärgselt kundalini jooga tundides (tundide ajad ja kuupäevad eelnevalt kokku leppida).

Hind sisaldab 13×150 min algajate kursuse tundi,  teoreetilise osa materjale ning  joogateed.
Algajate kursuse grupi suurus 20 inimest.

Kursust juhendab Piret Jõemägi (Jai Kartar Kaur)
vaata tutvustust: https://kundalinistuudio.ee/kundalini-stuudiost/opetajad/

Järgmised algajate kursused:
1 -2.06.2019
7-8.09.2019


TAGASISIDE:

Mida sa said kundalini jooga algajate kursuselt? Mida õppisid? Mida kogesid?  Mis muutus? Mida teed edaspidi teisti?

Ülle, 45
Sain juurde rahulikku meelt ja õppisin keskendumist hingamise abil.

Ingrid, 53
Võtan kaasa nii mõnegi tööriista, mida edaspidises elus kasutada. Kogesin  tasakaalukamat olemist, selleni minemist. Teadvustasin endale, et igapäevane  tegelemine iseendaga on vajalik.

Alo, 29
Kursus andis väga head baasteadmised kundalini jooga kohta. Õppisin ennast ja  hingamist rohkem jälgima. Kogesin, kuidas valu mingis hetkes võib mõjuda, kui see läbi  saab. Panen nüüd tähele, kuidas muutused toimuvad iga päev.

Piret, 17
Sain suurel hulgal uusi teadmisi, oskusi, mida igapäevaelus kasutada. Pärast  joogatundi olin alati rahulikum, tasakaalukam, muretum.

Merle, 34
Õppisin olema kohal ja hetkes. See rahustab nii hästi. Kui on raske, siis hingan nüüd  sügavalt. Sain kinnitust sellele, mida sisimas õigeks pean ja mis aitab olla rohkem mina  ise.

Mari­Liis, 34
Hakkasin oma emotsioone rohkem teadlikult tähele panema, jälgima, põhjuseid otsima.  Tšakrate teema oli minu jaoks üsna vapustav ­ sain palju väga konkreetseid tööriistu,  millega edasi minna. Kogesin pühapäeviti elujanu, suurt positiivset peatühjust, avatud  südant ­ tahan veel! Ehk siis hakkan iga päev midagi tegema ­ pean suutma. See on  seda väärt.

Evelin, 41
Rohkem kui oskasin oodata. See on uus algus jätkuvale teekonnale.

Kaisa, 25
Minu jaoks oli see suurepärane uus algus mu eluteel. Sain ühe või isegi mitu sammu  lähemale iseenda ja ka teiste maailma mõistmisele. Sain rahu tunde. Sain palju  tööriistu, kuidas aidata nii iseennast kui ka teisi. Tahaksin nüüd rohkem enda jaoks  aega võtta. Ma arvan, et olen jõudnud lähemale iseendale.

Meelis, 41
Leidsin rahu. Õppisin hingamist, mida igapäevaelus keerulistes situatsioonides  kasutada. Kavatsen jätkata, sest usun, et see aitab mul ja mu perel leida harmoonia.

Triin, 44
Sain tööriistakasti; teoreetilise pinna, mille pealt on hea edasi minna ja jätkata  regulaarse kundalini jooga praktiseerimisega. Muudan oma ellusuhtumist ­ neutraalne  suhtumine on väga kosutav.

Raigo, 36
Algajate kursus andis mulle head tööriistad, mida igapäevaselt kasutan. Tänu kursusele sain parema kontakti iseendaga. Pingelistes olukordades ei reageeri enam nii, nagu varem.

Tiina, 39
Kõige olulisem on see, et mul on nüüd võimalus kodus ise praktiseerida. Tahtsin saada lisaks füüsilisele liigutamisele teada, kuidas energeetika käitub ja kuidas seda ise suunata. Lisaks vaimne plaan – see, milline on maailm ja miks me siin oleme – oli väga vajalik osa. Tundsin, et kundalini jooga käsitlus ühtib minu taipamise ja tunnetusega.

Katrin, 53
Huvitav ja kasulik kogemus. Minu jaoks olid kõige kasulikumad hingamine ja harjutused. Kindlasti võtan mitmed igapäevasesse praktikasse. rakendamiseks on vaja rohkem pühendumist ja endast hoolimist. Teooria osa oli minu jaoks keeruline.

Eero, 54
Sain kursuse jooksul rohkem kontakti iseendaga. Teen nüüd igapäevaselt harjutusi ja meditatsioone.

Meelika, 43
Kursus aitas ennast taasleida. Õppisin hingama. Puutusin esmakordselt kokku meditatsiooni ja mantratega, mida nüüd igapäevaselt praktiseerin. Selgeks sai see, et pikk ja huvitav teekond on ees.

Riina-Katrin, 59
Kursus andis eelkõige lihtsaid põhitõdesid:kohalolek, hingamine, kõndimine, sisemine lõdvestumine – püüan seda kõike rakendada.

Ülle, 38
Iga kord sain tundides vastuseid, mida ma isegi ei pidanud küsima – see oli nagu mõtete lugemine. Õppisin hingamist, meditatsiooni, kuidas rahuneda jne.

Selma, 62
Kursus andis enesekindlust ja usku endasse. Õppisin olema mina ise ja rohkem elu nautima. Loodan jätkata õpituga.

Olga, 61
Kursus andis mõtteviisi, taipamise, kui oluline abimees on jooga inimesele. Võta igapäevaellu kaasa hingamise tehnikad, mis toovad su kohale.

Liisu, 23
Õppisin eelkõige teadlikult hingama. Mediteerimine pole ka enam mingi imeloom, mida karta.

Terje, 35
Õppisin hingamist, rahulikkust. Julgen nüüd endale rohkem ausalt otsa vaadata. Õppsin kohalolu. Kasutan igapäevaelus hingamistehnikaid.

Mihkel, 29
Kursus andis hulgale teada nimetustele praktilise oskuse, kuidas neid sooritada. Lasen ennekõike õpitul end leida ja plaanin omandatut väikeste sammudega oma ellu integreerida. Tulehingamine ja joogide täishingamine on praktilised “on” ja “off” vahendid. 4 sekundi hingamine on tavaelus minuga nüüd kogu aeg, see hoiab kohal ja lõdvestununa. Tunnen, et täna ei ole ma veel valmis iga nädal või mitu korda nädalas tundides käima, aga tulevikus näen küll kundalini jooga rolli minu elus kasvamas.